משקיעי נדל”ן זרים בשוק הדיור בארה”ב מתאימים את האסטרטגיה שלהם

שוק הדיור בארה”ב נקרע בשנים האחרונות, כאשר מחירי הבתים זינקו ורמות המלאי צונחות. זה הפך אותו לשוק מאתגר עבור קונים מקומיים וזרים כאחד, אך משקיעים זרים ספגו מכה קשה במיוחד, בהתבסס על מחקר חדש שנחשף.

פעילות קונים בינלאומיים מגיעה לתחתית

בשנת 2022, מספר הבתים שנרכשו על ידי קונים בינלאומיים ירד לרמה הנמוכה ביותר מזה 14 שנים לפחות, על פי נתונים של ה-National Association of Realtors®. זה נבע ממספר גורמים, כולל מחירי בתים גבוהים, מלאי נמוך ועליית ריבית.

בתגובה לאתגרים אלו, משקיעי נדל”ן זרים מתאימים את האסטרטגיות שלהם. חלקם מעבירים את המיקוד שלהם לשווקים זולים יותר, כמו המערב התיכון והדרום. אחרים קונים נכסים במזומן, מה שיכול לעזור להם להתגבר על האתגרים של השגת מימון. ועוד אחרים משתפים פעולה עם סוכני נדל”ן ויזמים מקומיים כדי לקבל גישה למלאי נוסף.

ציר לעתיד

אמנם זה נכון שיש פחות השקעות בסך הכל בשוק הנדל”ן המקומי ממשקיעים בחו”ל, אבל זה לא אומר שקונים בינלאומיים משכו את מניות האוהל לחלוטין. עדיין יש כמות גדולה של השקעות נדל”ן בארה”ב שמגיעות מקונים זרים – מה ששונה הוא איך הרוכשים הללו מתקרבים לשוק הדיור האמריקני הפכפך כיום. הנה כמה דוגמאות ספציפיות לאופן שבו משקיעי נדל”ן זרים מתאימים את האסטרטגיות שלהם:

מעבר לשווקים פחות יקרים: משקיעים סינים, שהם הרוכשים הזרים הגדולים ביותר של נדל”ן בארה”ב, פונים יותר ויותר לשווקים זולים יותר, כמו המערב התיכון והדרום. לדוגמה, מספר הבתים בבעלות סינית בנאשוויל, טנסי, גדל ב-50% בשנה האחרונה.

רכישת נכסים במזומן: משקיעים זרים המסוגלים לשלם במזומן עבור נכסים הם בעלי יתרון בשוק הנוכחי. הסיבה לכך היא שהם יכולים להימנע מהאתגרים של השגת מימון, שהפך קשה יותר בחודשים האחרונים. לדוגמה, קבוצת משקיעים סינים רכשה לאחרונה מתחם דירות של 100 יחידות דיור בסן פרנסיסקו תמורת 200 מיליון דולר במזומן.

שיתוף פעולה עם סוכני ויזמים מקומיים: משקיעים זרים שאינם יכולים לקנות נכסים במזומן עשויים לשתף פעולה עם סוכני ויזמים מקומיים. זה יכול לעזור להם להשיג גישה למלאי נוסף ולנווט בשוק הנדל”ן המורכב בארה”ב. לדוגמה, קבוצה של משקיעים קנדיים שיתפה לאחרונה פעולה עם יזם מקומי לבניית מתחם דירות יוקרה במיאמי.

חבר המושבעים עדיין בחוץ

השקעות זרות בשוק הדיור בארה”ב תמיד היו עסק גדול, וזה הגיוני שקונים בינלאומיים ינסו לשנות את גישותיהם כדי להישאר במשחק כפי שהם עושים. עם זאת, לעת עתה, עדיין מוקדם לומר אם האסטרטגיות הללו יצליחו בטווח הארוך. עם זאת, ברור שמשקיעי נדל”ן זרים מתמודדים עם מספר אתגרים בשוק הדיור בארה”ב. הם מתאימים את האסטרטגיות שלהם בניסיון להתגבר על האתגרים הללו, אך נותר לראות אם הם יצליחו.

בנוסף לגורמים שהוזכרו לעיל, משקיעי נדל”ן זרים מתמודדים גם עם אתגרים נוספים בשוק האמריקאי, כמו אי ודאות פוליטית גוברת ופוטנציאל לרגולציות חדשות. עם זאת, שוק הדיור בארה”ב נותר השקעה רצויה עבור משקיעים זרים רבים, וסביר להניח שהם ימשיכו להשקיע בשוק גם בשנים הבאות.

Related Articles

Responses