מחירי הבתים במיאמי-דייד ירדו זה החודש השלישי ברציפות

רוכשי דרום פלורידה רואים הקלה מסוימת לנוכח העלייה בריביות המשכנתא. במיאמי-דייד, מחירי הבתים החציוניים בספטמבר ירדו ל-600 אלף דולר לאחר שהגיעו ל-620 אלף דולר באוגוסט.

מיאמי – מחירי הבתים במחוז מיאמי-דייד ירדו בחודש ספטמבר זה החודש השלישי ברציפות, מה שנותן מרווח נשימה לקונים שואפים בתקציב מצומצם שחיכו חודשים מהצד.

מחירי המכירות החציוניים ירדו בחודש שעבר ל-600,000 דולר עבור בתים צמודי קרקע ו-415,000 דולר עבור בתים משותפים, מ-620,000 ו-416,000 דולר בהתאמה, באוגוסט, על פי דו”ח הדיור החודשי האחרון שפורסם ביום חמישי על ידי איגוד המתווכים של מיאמי.

מחירי הבתים הקיימים נסוגו במיאמי-דייד משיא כל הזמנים ביולי של 631,670 דולר לבתים ו-420,000 דולר לדירות.

בנוסף לקונים המתמודדים עם ריביות גבוהות על משכנתאות, דפלציית המחירים החודשית במיאמי-דייד עלולה להיות תוצאה של הקצה הנמוך של שוק הדיור שמשך את מירב תשומת הלב מצד הקונים, אמרה מריה לטדין, פרופסור לעסקים באוניברסיטת פלורידה סטייט .

“חבר המושבעים עדיין בחוץ”, אמר לטדין. “מבחינה היסטורית הקיץ לא היה הזמן החם ביותר בשוק. אם המגמה הזו תימשך בחודשים הקרירים יותר, אז אולי זו מגמה”.

פרמיות ביטוח לבעלי בתים מרקיעות שחקים גם הן ממשיכות להטריד את דרום פלורידה.

בינתיים, מחירי המכירות החציוניים בספטמבר במחוז ברוורד היו לא אחידים. על בסיס חודשי, תגי המחיר עלו מעט עבור בתים צמודי קרקע ל-$602,000 ועבור דירות ל-$270,000. עם זאת, מחירי הדירות בברוורד ירדו מ-$275,000 בספטמבר 2022.

למרות שמחירי הדיור ירדו על בסיס חודשי במיאמי-דייד, עלות הכניסה לשוק הדיור בדרום פלורידה נותרה יקרה יותר מאשר לפני שנה. במיאמי-דייד, מחירי הבתים השנתיים עלו בכ-6% ל-568,000 דולר לבתים ועלו ב-5% בדירות ל-395,000 דולר. זה מצב תמחור דומה בברוורד.

סך מכירות הבתים בחודש שעבר במיאמי-דייד ירד, למרות עליות המחירים השנתיות. למיאמי-דייד היו 1,984 עסקאות בספטמבר, ירידה של קרוב ל-9% מהסגירות לפני שנה. זה היה סיפור אחר בברוורד, שם נפח המכירות גדל מדי שנה בקצת יותר מ-2% עם 1,056 מכירות.

היצע הבתים למכירה בדרום פלורידה השתפר, אך התנאים עדיין מעדיפים את המוכרים על פני הקונים. למיאמי-דייד יש היצע של בתים ל-3.8 חודשים והיצע של דירות ל-5.8 חודשים בשוק. לברוורד יש 3 חודשים של בתים ו-4.1 חודשים של דירות. שוק מאוזן כולל בדרך כלל שישה עד תשעה חודשים של מלאי בתים.

מפתח האינטרנט אלי מופט עבר לבית עם שלושה חדרי שינה ושני חדרי רחצה במחוז פאלם ביץ’ בבית לייק וורת’ באפריל. הוא לעולם לא תשכח עד כמה היה התהליך מייגע למצוא את הבית של 300,000 דולר, למרות שהוא נמצא במחוז הצפוני ביותר של דרום פלורידה.

“זה היה די קשה לחפש בית,” אמר מופט, 23. “לזמן מה, היו רק כמה בתים נוראיים במחירים ממש גבוהים”.

בוגר אוניברסיטת פלורידה אטלנטיק גר בעבר בדירת שני חדרי שינה שחלק עם אחיו לי, בן 25. יחד, האחים שילמו 1,600 דולר דמי שכירות חודשיים לפני שבעל הבית שלהם העלה אותו ל-2,200 דולר. העלאת שכר הדירה גרמה להם להתחיל לחפש בית לקנייה.

להיות בלייק וורת’ היה חשוב עבור מופט כי הוא רצה לגור ליד הוריו.

מופט קיבל מסבתו הלוואה ללא ריבית בסך 300,000 דולר, והצליח לחסוך כסף כדי לכסות את המקדמה שלו. “בהחלט התמזל מזלי,” אמר.

שיעורי הריבית צפויים להישאר יציבים בחודשים הקרובים, לאחר שהגיעו לשיא של שני עשורים. לפרדי מאק יש כיום ריבית משכנתא קבועה ל-30 שנה של 7.63%, לעומת 6.94% לפני שנה. לפי המפרסם הפיננסי Bankrate, ריבית המשכנתא הממוצעת ל-30 שנה נגעה ב-8% ביום חמישי, רמה שלא נראתה מאז שנת 2000.

מליסה הוף, סוכנת נדל”ן בחברת התיווך קומפאס, אמרה שגם אם התעריפים יעלו עוד יותר, היא מצפה לראות ביקוש יציב לדיור בדרום פלורידה.

“בכל הארץ תהיה האטה, אבל אני עדיין חושבת שאנשים עוברים לדרום פלורידה ויש אנשים עם מזומנים שמצטרפים לשוק”, אמרה הוף.

למעשה, מיאמי-דייד ראתה כ-41% ממכירות הבתים בספטמבר נסגרות במזומן ובראוורד ראה כמעט אותו הדבר עם כ-40%. שניהם נמצאים הרבה מעל הממוצע הארצי של 29% רכישות בתים במזומן.

במבט קדימה, פיטר זלבסקי, מייסד חברת הייעוץ Condo Vultures במיאמי, חזה שהיצע הדירות יגדל והמחירים ירדו, מכיוון שיותר בעלים נאבקים לשלם עמלות גבוהות יותר של איגוד הדירות מאז קריסת צ’מפליין טאוארס דרום בסורפסייד ביוני 2021.

“מבחינה היסטורית, זה תמיד היה שוק של קונים. במהלך המגיפה זה הפך לשוק של מוכרים. עכשיו זה חוזר להיות שוק של קונים. אין ספק ב-2024 זה יהיה שוק של קונים”, אמר זלבסקי על שוק הדירות במיאמי-דייד. “השאלה היא האם זה יהיה רבעון ראשון או רבע שני”.

אנשים מסוימים שעוזבים את דרום פלורידה בגלל שמעסיקים נוספים מאלצים אותם לחזור למשרדים צפויים להפריע לשוק הדירות במיאמי-דייד, אמר.

“הכל מסתכם בזום וביכולת הזו לעבוד מרחוק”, אמר זלבסקי, וציין ששוק הדירות בברוורד אמור להחזיק מעמד טוב יותר למרות הדינמיקה של החזרה למשרד שתפסה תאוצה. “אנשים חוזרים למקום שממנו הגיעו, כי הם צריכים לחזור למשרד. זה מכווץ את הסגנון של כולם”.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Responses