מחירי הבתים במסצ’וסטס הגיעו לשיאים חדשים בספטמבר

מכירות בתים צמודי קרקע ירדו לשפל של 13 שנים.

כמו חוטב עצים נחוש, מחירי הבתים במסצ’וסטס ממשיכים לעלות.

מחירי המכירות החציוניים של בתים צמודי קרקע ודירות במדינה הגיעו לשיאים לספטמבר, לפי דוח The Warren Group, חברת ניתוח נתונים, שפורסמה היום.

בינתיים, המכירות בשני השווקים צנחו – יותר מכך בקטגוריית החד-משפחתיות, שהגיעה לשפל של 13 שנים.

מחיר המכירה החציוני של בית פרטי הגיע בספטמבר ל-565,000 דולר, עלייה של 2.7% בהשוואה לנקודה המקבילה אשתקד. המכירות יורדות ב-26.5% משנה לשנה וכמעט 25% מהשנה עד היום, המשקפת מגמה ארוכת שנים שמונעת מבעלי בתים להירשם ולקונים בתנוחת עובר לכסוס ציפורניים עד מהרה.

“יש עדיין מספר מכשולים עבור רוכשי בתים פוטנציאליים במסצ’וסטס, וזה בא לידי ביטוי בנתוני המכירות שלנו”, אמר קאסידי נורטון, מוציא לאור ומנהל קשרי מדיה של The Warren Group. “מלאי נמוך, מחירי שיא גבוהים ושיעורי הריבית העולים מקשים בהדרגה על קונים לרכוש בתים – ללא קשר לאן הם מחפשים”.

בשוק הדירות – שנחשב בעיני רבים כדרך קלה יותר להצטרף לשורות בעלות הבית – מחיר המכירה החציוני הגיע לשיא חודשי חדש של 500,000 דולר, עלייה של 8.7% מאז ספטמבר 2022. המכירות ירדו ב-12.5% משנה לשנה ו-20.7 עצום. % השנה עד כה.

“הדירות מציעות שילוב של קהילה ונוחות, מה שהופך אותן לבחירה משכנעת עבור אלה שרוצים את היתרונות של שירותים ואורח חיים נטול תחזוקה”, אמר נורטון. “עם זאת, כאשר המחירים החציוניים עוקבים אחר מגמות דומות לבתים צמודי קרקע, עלות העלות הכלכלית של דירות הופכת לבלתי נסבלת עבור קונים רבים שרוצים את ההטבות של בעלות על דירה.”

איגוד המתווכים של מסצ’וסטס הציע תחזית אופטימית יותר עבור הקונים בדוח החודשי שלו, המיועד לפרסום היום.

“למרות שמשתנים מתמשכים כמו שיעורי ריבית ואינפלציה ממשיכים להשפיע על השוק, זה עדיין זמן טוב לקונים ומוכרים כאחד להיות פעילים”, אמר דיוויד מקארתי, נשיא ההתאחדות ומתווך בקלר וויליאמס. “בכמה אזורים ברחבי המדינה, אנו רואים עלייה בבדיקות הבתים ובהמשך המשא ומתן מחדש, מה שמעיד על קונים שמביאים יותר כוח משא ומתן לשולחן”.

מכירת בתים במחוז

הקיץ בהחלט נגמר בכף ובאיים. המכירות של בתים צמודי קרקע ירדו ב-44.4% במחוז ננטקט וב-31.6% במחוז ברנסטייב בספטמבר, על פי דו”ח וורן גרופ. (מחוז דיוקס שבר שוויון עם 22 מכירות בתים כל אחד בספטמבר 2022 ו-2023.)

החדשות לא היו טובות בהרבה יותר פנימה. המכירות ירדו ב-31.3% במחוז מידלסקס, 21.3% במחוז ווסטר, ו-20.8% במחוז סאפוק – ביתם של בוסטון, רבר, צ’לסי ווינתרופ.

בשוק הדירות, מחוז דיוקס ראה שש מכירות בספטמבר, כאשר בספטמבר האחרון לא היו לו. מחוז פרנקלין שבר שוויון עם שש מכירות בספטמבר ובחודש שעבר. מחוז נורפולק חווה רק ירידה זניחה (1.1%), אך מכירות הדירות במחוז סאפוק ירדו ב-10.3% משנה לשנה. בשורה טובה לרוכשים, מחיר מכירת המדיה עבור דירה במחוז סאפוק עלה ב-0.8% בלבד. קח את הניצחונות איפה שאתה יכול, אני מניח.

בדוק את הפירוט לפי מחוז של קבוצת וורן.

מכירות בתים בבוסטון רבתי

ניתוח בוסטון רבתי של קבוצת וורן, הכולל את כל 139 הקהילות בכביש המהיר 495, מצא ירידה של כ-30% במכירות ליחידים בספטמבר וירידה של 9.7% ברכישות הדירות. מחירי המכירה החציוניים עבור בתים צמודי קרקע ודירות היו 705,000 ו-$579,950, בהתאמה. הקונים הוציאו בספטמבר 3.3% יותר על בית חד-משפחתי ו-6.9% יותר על דירה מאשר בספטמבר 2022.

רק הצצה… פרמינגהם ראתה עלייה של 5.1% במחיר המכירה החציוני עבור בית חד-משפחתי וירידה של כ-29% במכירות. למעלה בדנוורס שבחוף הצפוני, המכירות ירדו ב-52%, ומחיר המכירה החציוני היה נמוך ב-6.6% בחודש שעבר מאשר בספטמבר 2022.

מרכז העיר בוסטון שבר שוויון במספר מכירות הדירות (113 בספטמבר 2022 ו-2023), אך מחיר המכירה החציוני ירד ב-9.9%, מה שעשוי לשקף משיכה בדחיפה להביא לשוק עוד בתים בעלות נמוכה יותר.

אבל כולנו יודעים שפירוט נתונים לחודש בודד אינו מהווה מגמה.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

XXXX Lee Rd Phenix city, AL 36870

Property Details Property Type: Single Family Home Bedrooms: 5 Bathrooms: 2 Total Size: 1,600 SQ FT ARV: $170k +/- Repairs Level: Moderate Market Rent: $1,700/month Flood Zone: No Roof: 20 years old AC: Central Unit Heat Source: Electric Water Well and Septic Tank Fix or Hold in Phenix City, AL. Wood Frame Home. Needs Upgrades […]

Responses