פרוטוקול הפדרל רזרב מראות כי גורמים רשמיים זהירים בקיצוץ התעריפים

פרוטוקולים מישיבת הפד בדצמבר מראים כי גורמים רשמיים חשו כי ההשקפה הכלכלית אינה בטוחה ועליות נוספות עדיין “אפשריות”.

קובעי המדיניות של הפדרל ריזרב הגיעו למסקנה בחודש שעבר כי הלחצים האינפלציוניים הקלים וכי שוק העבודה מתקרר. בתגובה, הפקידים בחרו להשאיר את ריבית המפתח שלהם ללא שינוי בפעם השלישית ברציפות וסימנו כי הם ציפו לקצץ בשיעורים שלוש פעמים בשנת 2024.

על פי פרוטוקול הישיבה שלהם ב- 12-13 בדצמבר שפורסמו ביום רביעי, גורמים רשמיים בפד הצביעו על תחזיות הריבית שלהם כי שיעור מדד נמוך יותר “יתאים בסוף 2024 ” בהינתן” התקדמות ברורה “לקראת אילוף האינפלציה.

אולם הם “הדגישו את החשיבות” של המשמר שנותר ושמירה על השיעורים “עד שהאינפלציה הייתה בבירור במורד בר -קיימא” לעבר היעד של 2% שלהם. ואף על פי שהיו”ר ג’רום פאוול ציין במסיבת עיתונאים לאחר הפגישה כי ככל הנראה הפד מעלה את השיעורים, הפרוטוקולים מראים כי גורמים רשמיים בפד חשו כי השקפתו הכלכלית אינה בטוחה מספיק בכך שהעליות נוספות עדיין “אפשריות”.

פאוול גם הציע במסיבת העיתונאות שלו כי קובעי המדיניות של הפד דנו בקיצוץ התעריפים במהלך פגישתם, הערה שעזרה להצית את עצרת שוק מניות. עם זאת, במהלך הימים הקרובים, כמה גורמי פד אחרים ניסו להרחיק את המשקיעים מהציפייה לקיצוצים קרובים. הפרוטוקולים של יום רביעי לא סיפקו אזכור מפורש על דיון בקיצוץ התעריפים.

ובכל זאת, פול אשוורת ‘, כלכלן צפון אמריקה ב Capital Economics אמר כי “אין שום דבר בפרוטוקולים האלה להניא אותנו שהפד יתחיל לקצץ בריבית ממרץ הזה ואילך.”

בפרוטוקול הפגישה שלהם, קובעי המדיניות נשמעו אופטימיים לגבי השקפת האינפלציה. הם הזכירו את סיום צבר שרשרת האספקה שגרמו למחסור ומחירים גבוהים יותר, ירידה בשכר הדירה שמתחילה לעבור את המשק וגידול במחפשי העבודה, מה שמקל על חברות למלא משרות מבלי להעלות שכר באגרסיביות.

הבנק המרכזי החל להעלות שיעורים במרץ 2022 כדי להילחם בחידוש בלתי צפוי במחירי הצרכנים שהחל כמעט שנה קודם לכן. הפד העלה מאז את שיעור המידה שלו 11 פעמים לשיא של 22 שנה של כ -5.4%.

הקמפיין נגד האינפלציה התקדם באופן יציב, מה שמאפשר לפד להשאיר את שיעור המידה שלו ללא שינוי מאז יולי. מחירי הצרכנים עלו ב -3.1% בנובמבר לעומת שנה קודם לכן-ירידה מ- 9.1% גבוהה של ארבעה עשורים ביוני 2022.

שיעורים גבוהים יותר היו צפויים לעורר מיתון בארצות הברית, הכלכלה הגדולה בעולם. אולם המשק ושוק העבודה הוכיחו עמידות באופן בלתי צפוי.

התוצר המקומי הגולמי בארה”ב – התפוקה הכוללת של המשק של סחורות ושירותים – צמחה בשיעור שנתי של 4.9% מיולי עד ספטמבר על הוצאות צרכנים חזקות והשקעות עסקיות. בישיבתם בחודש שעבר, כמה גורמים רשמיים בפד ציינו כי לקראת סוף 2023 נראה כי הכלכלה האטה.

מעסיקים אמריקאים הוסיפו 232,000 משרות בחודש עד נובמבר בשנה שעברה. דו”ח המשרות בדצמבר, שהממשלה תפרסם ביום שישי, צפוי להראות כי המשק הוסיף 155,000 משרות בחודש שעבר וכי האבטלה עלתה מעט ל -3.8%. זה יסמן את החודש ה -23 ברציפות שהוא יגיע מתחת ל -4%, ארוך הכי ארוך כזה מאז שנות השישים.

ההעסקה התייצבה, ומחלקת העבודה דיווחה ביום רביעי כי פתיחת התפקידים ירדה בנובמבר לרמה הנמוכה ביותר מאז מרץ 2021. הפד רואה בהפחתה בפתחי התפקיד דרך ללא כאבים – בהשוואה לפיטורים – כדי להפחית את הלחץ על החברות להעלות שכר למשוך ולהשאיר עובדים, מה שעלול להוביל למחירים גבוהים יותר.

השילוב של האינפלציה האטה וכלכלה יציבה העלה תקווה שהפד יוכל להנדס מה שמכונה נחיתה רכה-האטת פעילות כלכלית מספיק כדי לאלף את האינפלציה מבלי לגרום למיתון.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

180 Units, Park 45, Houston, Texas

This offer is for accredited investors The acquisition of Park 45 Apartments in Houston, Texas. The 150 units Multifamily property is located in the desirable submarket of Spring/Tomball EXECUTIVE SUMMARY Nadlan Invest is offering the opportunity to invest in the acquisition of Park45 Apartments in Houston, Texas. The 180 units Multifamily property is located in […]

Responses