סוכני הנדל”ן צופים ששוק הדיור יתחמם לקראת האביב; מה צריך לדעת אם אתם מחפשים לקנות או למכור

סוכני נדל”ן מצפים ששוק הדיור יתחמם לקראת האביב, ויש כמה טיפים חשובים שכדאי לזכור אם אתם מחפשים לקנות או למכור.

שיעורי הריבית ירדו מעט מאז נובמבר, אך עדיין גבוהות. ובכל זאת, סוכני נדל”ן כמו גאי קאלוויי מ- Callaway Gardner Realty המופעלת על ידי קלר וויליאמס צופים שהמחירים יעלו באביב.

“אנחנו מתחילים להתחמם לקראת שוק האביב ואנחנו רואים שהרישומים גדלים. ראינו שהריבית יורדת מנובמבר ועד עכשיו. אז אנחנו מתחילים לראות ביקוש מוגבר לקונים, יותר קונים נכנסים לשוק. אז ברור שככל שהביקוש יגדל, זה עלול להפעיל לחץ על התמחור”, אמר קאלוויי.

קאלוויי אומר שלמרות שיעורי הריבית הגבוהים הללו, קונים עדיין יכולים לקבל יותר בית בפחות מבעבר.

“קונים יכולים לקבל בערך עשרה אחוז יותר בית תמורת אותו תשלום חודשי ממה שהם יכלו לקבל בנובמבר”, אמר קאלוויי.

קאלוויי מעודד קונים שמתעניינים בשוק להתחיל עכשיו, גם עם תעריפים גבוהים, כי אם המחירים יעלו, תשלמו תשלום חודשי גבוה יותר, גם אם הריבית תרד.

“קונים צריכים לחפש לקנות עכשיו, זו הדרך שבה אני מסתכל על זה. אם הריבית אכן תרד יותר בעתיד, יש לך הזדמנות למחזר. אם הם יורדים, וזה כן מפעיל לחץ על התמחור, זה יכול להיות יקר יותר לקנות כאשר התעריפים האלה יורדים”, אמר קאלוויי.

הצעד הראשון שלך ברכישת בית הוא לחפש מלווה. הם יכולים להראות לך את כוח הקנייה שיש לך. לאחר מכן, אתה רוצה להשיג סוכן נדל”ן.

“זה מאוד חשוב להשיג סוכן נדל”ן כי הוא יכול לייעץ לך בתהליך ולעזור לך בתהליכי בדיקה, לעזור עם מלווים, ורק להבין מה קורה ולמצוא מישהו שמכיר את השוק המקומי שבו אתה נמצא”, אמר קאלוויי.

לא מומלץ לוותר גם על בדיקות. גם אם השוק תחרותי, אתה עדיין צריך לעבור בדיקה כדי לדעת על מה אתה מסתכל כשאתה קונה.

עכשיו אם אתה מחפש למכור את הבית שלך, עכשיו זה זמן טוב גם לזה. קאלוויי ממליץ שהדבר הראשון שאתה עושה הוא לוודא שהבית שלך נקי ומעודכן.

“אחד הדברים החשובים ביותר במכירת בית הוא לוודא שהבית במצב טוב. מדהים עד כמה חשוב ביצוע תחזוקה שוטפת של הבית ושמירה עליו מעודכן ימקסם את הערך שיש לך, כשאתה באמת חושב למכור אותו. יש כמה עדכונים וצביעה וניקיון שאולי תרצה לעשות”, אמר קאלוויי.

הצעד הבא שלך? צור קשר עם מתווך. זה קל יותר מאשר לנסות לנחש את ערך הבית שלך בעצמך.

“לאחר שסוכן נדל”ן בא לעשות ניתוח שוק על הבית שלך, גם אם אתה לא מוכן למכור היום, שוב, יכול להיות שיחה נהדרת כדי שתוכל להבין מה קורה בשוק. דיברנו קצת על תמחור ואיך זה יכול להשתנות. אתם לא יודעים איך התמחור השתנה בבית שלכם אם לא ניהלתם שיחה עם סוכן הנדל”ן”, אמר קאלוויי.

הפדרל ריזרב צופה שהריבית עשויה לרדת יותר בחודש מרץ, אבל אם אתה מחפש לקנות או למכור, ירידת הריבית יכולה להיות גם מחירי בתים גבוהים יותר. לשים עין על השוק ולדבר עם סוכן נדל”ן הם ההימורים הטובים ביותר שלך אם אתה מחפש להיכנס לנדל”ן עכשיו.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses