איך פתרתי את אתגר הקבלן מספר 1

#יזםהשבוע שירי נובק #פוסט3

אני יודעת אם הקבלן עשה עבודה טובה רק במכירה של הבית 🏠.

בפרויקט הראשון העבודה עם הקבלן הייתה דיי טובה 🔨. זה היה שיפוץ בינוני אסתטי של כל הפנים של הבית. החלטנו מראש, שהצעת המחיר מחולקת לשורות והתשלום יבוצע על כל שורה בסיומה ולאחר בקרה כלשהי (תמונות או מישהו שיבקר בבית), וכך היה.

ההתנהלות הייתה טובה בסך הכול, כמעט לא היו דברים בלתי צפויים בבית, לא היו תשלומים נוספים מעבר להצעת המחיר והעבודה הייתה איכותית וטובה. הפרויקט לקח יותר זמן מהצפוי.

הפרויקט השני היה דיי מעניין.

קניתי אותו דרך הולסלר עם חברת טייטל חדשה ומוכרת באזור, המהלך היה פשוט והתקדמנו כרגיל. השיפוץ התקדם מעולה. וכמו תמיד אחרי רכישת עסקה הקפדתי לעקוב במחוז לראות את הרישום של הבית על שמי.

עבר שבוע ושבועיים וחודש והבית לא נרשם על שמי 📑.

כמובן שהיה בידי השטר העלות המקורי שנשלח על ידי הטייטל ומזל (כי אחרת הייתי מאוד לא רגועה), אבל לקח לנו זמן רב להבין שהטייטל עשה פה טעות. הייתה בעיה עם הרישום של העברת הבעלות במחוז. מה הסתבר? כשקניתי את הבית, בשטר הבעלות של המוכר במחוז היה כתוב שאי אפשר לעשות העברת בעלות (מכירה) בלי לעשות מדידות מחדש של השטח על ידי מודד ואישור של המחוז. כלומר, אין העברת בעלות בפועל עד שאין מדידה.

חששתי שזה ישפיע על הקונים הפוטנציאליים, כי יש הלוואות שלא ניתנות אם לא עברו לפחות 90 יום מהתיעוד האחרון במחוז. זירזתי כמה שיכולתי את התיקון- הגעה של מודד אישורים במחוז ורישום על שמי בפועל.

לקח שבועיים מהרגע שהבנו את הבעיה ועד שהגענו לפתרון.

הבית ממוקם באזור עם היצע נמוך מאוד והביקוש היה מטורף. הקבלן עשה עבודה יפה מאוד והגימורים היו מעולים. המכירה של הבית הזה הייתה טובה.

אבל סיום הפרויקט לקח כפול זמן ממה שהקבלן העריך בהצעת המחיר, וזו הפעם השנייה שזה קרה.

אתם הייתם מחליפים קבלן בשלב הזה? או מחפשים פיתרון?

זה לא התאים לתוכנית העסקית שלי- להכפיל את העשייה מידי שנה 📈.

כי הוא לא היה מצליח לסיים את הפרויקטים כשיהיו יותר, וגם לא הייתי יכולה עם אותו כסף לקנות את הפרויקטים הבאים לפי היעדים.

בפרויקט הבא התנסיתי עם קבלן אחר ואשתף על כך בפוסט מספר 4, אבל התובנות מהעבודה איתו הביאו אותי לשוחח עם הקבלן הראשון כדי לשאול למה הוא מתעכב כל כך ולהבין אם זה משהו שאפשר לעבוד עליו, או שיש לי השפעה עליו.

בשיחה גיליתי שבזמן שלוקח לי לבדוק את העבודה ולשלוח תשלום (כיומיים), הצוות עבר לפרויקט אחר שהקבלן עבד עליו. כך יצא שבזמן התשלום הצוות עסוק בפרויקט הבא והיה פנוי לחזור לפרויקט שלי לאחר סיומו (וזה בתנאי שאין עוד פרויקט בשרשרת).

אמרתי לו שהייתי מאוד מרוצה מהעבודה שלו ושאני לא יכולה להמשיך לעבוד אתו בגלל שאני צריכה שיעמוד בזמנים שהוא מבטיח לעבוד בהם. הוא אמר שהוא לא הצליח לעמוד בזמנים בגלל אופן חלוקת התשלומים שלי.

וכך נולד פתרון מהשיחה בינינו- בפרויקט הבא אעביר תשלום שבועי קבוע מחושב מראש כל עוד העבודה בבית מתקדמת. זה מאפשר לו להתחיל את כל המשימות באופן רוחבי ולא להתמקד כל פעם במשימה אחת.

זה היה נראה מבטיח ובתיאום עם הסוכנת שלי החלטנו לקיים את ההסכם הזה בפרויקט הבא כאשר מה שהגן עליי היו שני דברים- אחת לשבוע הסוכנת שלי הולכת לבית לבדוק את התקדמות העבודה ורק אם יש התקדמות משמעותית מועבר התשלום, ובאמצע העבודה (בנקודה שקבענו מראש) אנחנו מוודאים שהרשימה שקבענו מראש הסתיימה.

חושבים שזה נפתר? חכו לפרק 5

מחר- על קבלן אחר

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

המקלות:

#יזם השבוע אדם אשכנזי #פוסט4 בפוסט הקודם, סיפרתי על בניין שרכשתי בן 4 יחידות, על הדיירים שם שלא שילמו שכירות, על שתי חברות ניהול שפיטרתי,…

Responses