הבית הראשון שלי בקליבלנד מיומנו של המשקיע המתחיל :-) אחרי שנפגשתי עם מספר יזמים…

הבית הראשון שלי בקליבלנד מיומנו של המשקיע המתחיל :-) אחרי שנפגשתי עם מספר יזמים…

הבית הראשון שלי בקליבלנד מיומנו של המשקיע המתחיל :-) אחרי שנפגשתי עם מספר יזמים…

הבית הראשון שלי בקליבלנד מיומנו של המשקיע המתחיל 🙂

אחרי שנפגשתי עם מספר יזמים וקראתי המון החלטתי לעשות צעד ולרכוש בית פרטי בארצות הברית.

בשלב ההוא כבר חשבתי שהבנתי פחות או יותר איך לנתח מרחוק, נכס, שכונה והשקעה שכזו, לימים אני מבין שהייתי בערך ברמת חגורה צהובה ושיש לי עוד המון מה ללמוד. אבל זה היה מספיק טוב כדי להתחיל.

במקרה היה לי כבר LLC בפלורידה וחשבון בנק אמריקאי צמוד, מהזמן שחשבתי להשקיע בפלורידה. עדיף לפתוח LLC במדינה שממוקם הנכס אז רשמתי את ה LLC גם באוהיו והמשכנו הלאה. כל התהליך של פתיחת LLC וחשבון זה משהו דיי טכני ולא היה עבורי סיפור גדול.

הנכס אותר ועברתי על תכנית עסקית. הכנסות צפויות, עלויות שיפוץ, הוצאות צפויות ועלויות סגירה נוספות, הוצאות תחזוקה, תיקונים ומרווחי טעויות וכדומה. השוותי עם כמה אתרים ובדקתי אם הנתונים מתיישבים.

בנוסף, בחנתי מסמך Comps – comparable sale שמציג עסקאות של נכסים זהים שנמכרו לאחרונה בקרבת הנכס. זהו פרמטר מאוד חשוב לניתוח הכללי על מנת להשוות לרמות המחירים באזור.

בדקתי את הנכס והאיזור והצלבתי את המידע עם בערך 15 אתרים שונים, ראיתי שהמספרים מסתדרים והבנתי פחות או יותר מי גר באזור ומי יהיו סוג הדיירים.

הנתונים והמספרים הסתדרו, סימן טוב, יאללה לקחתי! וחתמתי על כוונה לקנות את הנכס.

בשלב זה כבר יכולתי להביא אינספקטור מטעמי לבדוק את מצב הנכס, ובחרתי להשתמש באנשי השטח המקומיים. גם חברת הניהול בחנה את הנכס מקרוב עבורי, הבית היה במצב טוב, הגג ומערכת החימום הוחלפו לפני 12 שנים ככה שישמשו אותנו לשנים קדימה ובכללי והייתי צריך שיפוץ דיי קטן.

התחלנו חוזים עם חברת הטייטל שבדקה שהנכס נקי משעבודים חובות ועיקולים.

חברת טייטל הנפיקה חוזי העברת בעלות לחתימה ובנוסף חתמתי על הצהרות ואמנות שונות כמו גלאי עשן וכדומה. עשינו ביטוח טייטל והונפק מסמך HUD1 שריכז את כל העלויות כולל חובות ארנונה למיניהם וכלל את הוצאות הרכישה. העברתי תשלום לחשבון הבנק של הטייטל, הנכס נרשם בקאונטי המקומי תוך כמה ימים ובדקתי בעצמי במחוז שהנכס נרשם על שמי.

קישרו אותי לסוכן ביטוח מקומי, קישרתי אותו לחברת הניהול ועשינו ביטוח נכס.

הפוליסה למשקיעים כוללת מקרה בו הבית נשרף, חברת הביטוח תשלם עד קצת מעבר לעלות הבית או הנזק, ובנוסף תשלם לי שכירות חודשית למשך שנה.

חזרה לשיפוץ.. החלפנו שטיחים, צבענו, קרצפו את האמבטיות (היה לי חשוב חח), וניקינו מרזבים, הכנו את הנכס להשכרה, Rent Ready

חתמתי חוזה מול חברת הניהול לגבי תחומי האחריות דמי הניהול והעבודה השוטפת בצורה יותר רשמית, קיבלתי גישה למערכת ניהול הנכס עבור מעקב שוטף והעברתי את פרטי חשבון הבנק שלי להעברת הכספים.

הנכס הוצא להשכרה במרקט על יד חברת הניהול, ובתוך שלושה שבועות מצאנו שוכרים שחתמו חוזה לשנתיים. השוכרים העבירו פקדון במזומן בגובה חודש שכירות לביטחון והנכס התחיל לעבוד.

גאה שעשיתי את זה, למדתי המון ויצרתי משהו שיעבוד עבורי עוד שנים קדימה.


קישור לפוסט המקורי בפייסבוק – עובד במחשב שולחני (לצפייה בפוסט יש להיות חברים שאושרו לפורום)

את התגובות המקוריות לפוסט ניתן לקרוא בתחתית דף הפוסט הנוכחי באתר או בקישור לפוסט בפייסבוק וכמובן שאתם מוזמנים להצטרף לדיון

Related Articles

יש לי חלום – גרסת פורום נדל"ן ארה"ב : אֲנִי שָׂמֵחִ לְהִצְטָרֵף אֲלֵיכֶם הַיּוֹם,…

יש לי חלום – גרסת פורום נדל"ן ארה"ב : אֲנִי שָׂמֵחִ לְהִצְטָרֵף אֲלֵיכֶם הַיּוֹם, בַּמֶּה שֶׁיֵּרָשֵׁם בְּדִּבְרֵי הַיָּמִים כִּגְדֹּלַת הָהַפְגָּנוֹת לְמַעַן הָחֹפֶשׁ בְּתוֹלְדוֹת אֻמָּתֵנוּ. לִפְנֵי שנה וחצי, אֲמֶרִיקָאִי דָּגוּל (ישראלי לשעבר), אֲשֶׁר בְּצִלּוֹ נֶחֱסֶה כַּיּוֹם, חָתַם עַל דִּבֵּר הַדְּרוֹר. דִּבֵּר זֶה הוּא מַשּׂוּאַת אוֹר שֶׁל תִּקְוָה לְמִילְיוֹנֵי גמדים, עֲבָדִים כלכליים אֲשֶׁר נִכְווּ בְּכִיב מְשַׁוֵּעַ שֶׁל…

שרשור עסקאות גרועות… אנו פותחים שרשור של עסקאות גרועות שבוצעו…fuck up deals לא עסקאות…

שרשור עסקאות גרועות… אנו פותחים שרשור של עסקאות גרועות שבוצעו…fuck up deals לא עסקאות שהתחילו רע והפכתם אותם.. אלא עסקאות כושלות…לכולם יש כאלה.. הנסיון השיתופי של כולנו ילמד אחרים… וזה תמיד טוב להסתכל אחורה לראות טעויות שנעשו וכמה למדתם מהם…. מי מתחיל?

0 0 vote
Article Rating
הרשמו
הודעה על
6 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments

בפורום זה תוכלו להתייעץ על כל נושא מתחום הנדל”ן בארה”ב, בנושאים כמו איך לפתוח חשבון בנק בארה”ב, איך לפתוח LLC, מה האיזורים המומלצים להשקעה כיום, איזור שכל אחד יכול לספר על כל העסקאות המוצלחות שעשה מא’ עד ת’ וכמו כן על הפאשלות, ניתוח של איזורים ספציפיים ביחד, משאל על האיזור המועדף על כולם להשקעה, אתרים מומלצים, הדרך הטובה ביותר להמיר כספים וכו’. כולנו מחפשים השקעות, ואנחנו בטוחים ש 100 מוחות ומנתחים עובדים יותר טוב ממוח אחד אז אל תתביישו להעזר במומחים שבפורום. הנהלת הפורום אינה אחראית לשימוש בתכני הפורום ואינה נושאת באחריות כלשהי לנכונות המידע. השימוש במידע נעשה באחריות המשתמש והמפרסם. בעת פרסום מידע בפורום, אתה מוותר על כל טענת זכויות יוצרים ואתה מאשר כי הנהלת הפורום יכולה לעשות שימוש חוזר במידע זה בכל דרך שמתאימה לך ובכל מדיה. שיהיה לכולנו בהצלחה!

All content listed here is Copyright © 2019

978-600-8229
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x