הלוואות נדל”ן מסחריות של מיליארדי דולרים בפיגור תשלום; הנה למה צריך שיהיה אכפת לכם

מומחים אומרים שערכם של בנייני משרדים יורד מאז המגיפה עקב שיעורי תפוסה נמוכים ועליית ריבית.

בין קריסות בנקים, עליית הריבית ואנשים שחושבים מחדש היכן הם יחיו, יעבדו ויוציאו את כספם, גורדי שחקים נוסקים אינם שווים את מה שהיו פעם.

נדל”ן מסחרי כרוך בדרך כלל בחובות שמגיעים, במיוחד, לבנקים קטנים ואזוריים, ואם בעלי בנייני משרדים מתחילים להחמיץ תשלומים, זה יכול להגביר את השבריריות של המערכת הבנקאית כולה.

מומחים אומרים שהלוואות נדל”ן מסחריות של מיליארדי דולרים אמורות להיפרע השנה.

נדל”ן מסחרי מוגדר בארבע דרכים: שטחי תעשייה, מולטי-משפחתיות, קמעונאות ומשרדים – האחרון שבהם פגע בקיר, לדברי קסנדר שניידר, כלכלן נדל”ן מסחרי בכיר של First American Financial Corporation.

“אני בהחלט חושב שזה משהו שאנשים שמים עליו עין,” אמר שניידר.

הוא יגיד לך שהענף שגשג, בין השאר, בגלל שיעורי הריבית הנמוכים שצמחו כעת לכ-7%. זה הופך את המימון מחדש למהלך סלע ומצמצם את הערך של כמה בנייני משרדים.

“אתה משלב ריביות גבוהות יותר, עלויות שירות חובות גבוהות יותר, עם מבנים ריקים יותר ותזרים מזומנים נמוך יותר”, אמר שניידר. “זה לא שילוב נהדר.”

בנייני משרדים שווים כל כך הרבה פחות, שברחוב אחד של מיננטונקה לבדו, יש חמישה נכסים מסחריים להשכרה. זו מגמה שהחלה במהלך המגיפה והיא פוגעת בכמה מעסיקים גדולים במינסוטה.

זה כולל את תומסון רויטרס שמוכרת את רוב הקמפוס שלה ב-Eagan עקב “שינוי הרגלי מקום העבודה”, יחד עם Blue Cross ו-Blue Shield ממינסוטה. דובר אמר ל-KARE 11 ביום שלישי שהיא סוגרת את הבניין הראשי שלה בזמן שהיא עוברת לעבודה היברידית דֶגֶם.

“אם המשרד שלך לא מנוצל, אז אפשר לטעון שזו הוצאה שאתה לא רוצה לקחת”, אמר שניידר, שאומר כי יש להעמיד הלוואות למשרדים בשווי של כמעט 200 מיליארד דולר השנה. אם הבעלים נכנסים לעיקול, זה מפעיל לחץ על בנקים, במיוחד קטנים יותר, שיש להם ריכוז גבוה של הלוואות נדל”ן מסחרי.

שניידר אומר שלצרכנים צריך להיות אכפת מהחדשות האלה מכיוון שהלחץ עלול להעמיס על בנקים מסוימים.

“אם הבנק לא מצליח להחזיר את ערך ההלוואות שלו בגלל שערך הביטחונות ירד בצורה כה משמעותית, אז הבנק בוחן את הסיכון של ירידת ערך”, אמר שניידר. “אתה רוצה שהבנק שלך יהיה על בסיס פיננסי בריא.”

שניידר אומר שהוא לא מצפה לריצה על בנקים או קריסה מלאה כמו ב-2008. זה, בין השאר, לתקנות כמו חוק דוד-פרנק שמונעת לקיחת סיכונים מוגזמת ודורשת יותר שקיפות.

אבל בגלל הנשורת לאחרונה של כמה בנקים, כמו עמק הסיליקון, בנקים אחרים נחקרים.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses