פוסט מבוא ברק צור

#יזםהשבוע ברק צור

#פרק 1

שלום לכולם

קוראים לי ברק צור, אני בן 32 ולפני שהתחיל

אני קודם רוצה להודות לליאור ואבי על הבמה וההזדמנות לחלוק עם קהל הקוראים של הפורום המדהים הזה קצת על הדרך שעברתי, דעותיי ועוד קצת מעבר.

לפני שאתחיל ואיך אפשר שלא להתייחס למאורעות שקרו בעקבות השבת השחורה ב7 באוקטובר, ליבי ומחשבותיי עם החטופים הנעדרים ומשפחותיהם וכמובן עם חיילנו שמגינים על הבית, תודה לכם!

בעודי מנסה לחזור לתלם אחרי הטראומה הנוראית הזו אחרי ששבוע היינו בערפל ומכורים לחדשות ודובר צה”ל, חזרתי לעבודה ותוך כדי חיפשתי זמן לשבת על הפוסטים של יזם השבוע, היה לי ממש קשה לכתוב ולא ידעתי מה אני יכול להגיד בימי המחלמה הזו.

הגעתי למסקנה, שכמוני גם רבים אחרים צריכים את הניעור שיחזיר אותנו למציאות, והניעור הזה הגיעה אחרי ששוב קיבלנו כולנו הוכחה חיה לכך שהממשלה לא תדאג לנו, ואם היא תעשה משהו זה ממש לא יהיה מספיק, לא למפונים, לא למבוגרים, לא לעסקים ובטח שלא לנו האזרח הפשוט, אנחנו בזכות עצמנו!

לפני שאספר לכם על מה אני הולך לדבר בפוסטים של הימים הקרובים, הייתי רוצה לספר לכם טיפה על עצמי.

אז כמו שאמרתי, קוראים לי ברק צור ואני בן 32

אני מהנדס חשמל בהשכלתי, ואחרי שלוש שנים באינטל החלטתי שאני עוזב הכל ומתמקד בנדלן אמריקאי.

זה לא קרה ביום, ולא קרה בחודש.

כדי שתכירו אותי יותר בואו נחזור כמה שנים אחרונה

הוריי התגרשו כשהייתי בן חמש וגדלתי עם אחות לאמא חד הורית ואבא שלא תמך כלל ואפילו הכניס את אמא שלי לחובות, גרר אותה למשפטים וכמובן לא שילם מזונות. אמא שלי נאלצה לעבוד 2-3 עבודות ביום כדי לפרנס אותנו, זו הייתה תקופה מאוד קשה כלכלית.

עם כל הקושי מהמצב הכלכלי, ביקשתי מאמא שלי לעבור לפנימייה כי ידעתי שזה יקל עליה משמעותית, ובגלל שאמא שלי תמיד דחפה אותי לעבוד וללמוד טוב טוב כדי שאוכל להגיע לאקדמיה, בבית הספר שאליו עברתי במסגרת הפנימייה הרחבתי 15 יחידות חשמל ואלקטרוניקה.

מגיל 12 אני זוכר את עצמי עובד בעבודה של אמא שלי בחופשים וכבר בגיל 14 ובמשך 13 עבדתי בתחום המזון והמשקאות, מלצר, ברמן מנהל מסעדה ומנהל בר, עבדתי תוך כדי הפנימייה בשבתות שהייתי חוזר, בצבא באפטרים ובמהלך התואר התובעני בהנדסת חשמל.

בשנה האחרונה לתואר קראתי את הספר “אבא עשיר אבא עני” וכמו רבים אחרים התחברתי לספר ממש, הרגשתי שאמא שלי היא האבא העני והבנתי, שאין לי אבא עשיר ללמוד ממנו, ואין לי שום ידע פיננסי, הרי אני עובד כל חיי ואין לי שקל, נפל לי האסימון שמה שעשיתי עכשיו עכשיו לוו דווקא יביא אותי למקום שאליו אני רוצה להגיע בחיים. אני רוצה “שקט כלכלי” לא רוצה שמה שהרגשתי בתור ילד גם הילדים שלי ירגישו, לא רציתי שהילדים שלי יהיו לבד כמו שאני הייתי.

הבטחתי לעצמי לסיים את התואר ואז ללמוד על השקעות ועסקים והצבתי לי ידעים חדשים.

וכך היה, שבועיים לאחר התואר ניכנסתי לאינטל, עבודה טובה משכורת טובה, אחלה תנאים אבל בראש שלי רק השקעות ועסקים.

כל יום ובמשך חודשים עד השעות הקטנות של הלילה למדתי על השקעות עסקים והתנהלות כלכלית נכונה, מהר מאוד התחברתי לנדל”ן כי אם יש משהו שהבנתי על עצמי זה שאני בנאדם של אנשים ואין תחום יותר מבוסס נטוורקינג מנדלן, ונדלן הוא גם עסק וגם השקעה, אז החלטתי שזה מה שאני רוצה לעשות.

הנדלן בארץ ממש לא קרץ לי בגלל המחירים הסופר מוגזמים והתשואות הגבוהות, והאמת שהמספרים לא כל כך הסתדרו לי, ראיתי המון סיכון בלשים סכום כל כך מטורף על השקעה אחת עם פוטנציאל לגרעון שוטף והחזר משכנתא אבסורדי שיכול להשתנות כל רגע בגלל הפריים (בדיעבד צדקתי, הריבית עלתה וגרמה לכאוס במשכנתאות).

אז החלטתי לפנות לפייסבוק ולחפש אנשים שכבר עושים נדל”ן בחו”ל. אחרי שיחות עם המון יזמים הגעתי למסקנה שנדלן אמריקאי עונה לי על כל הצרכים וזה מה שאני רוצה לעשות.

ואז, אחרי שנים של קורסים הרצאות סמינרים מנטורים כנסים ועוד, היום אני מאה אחוז

יזם, מאתר נכסים (Wholesaler), משקיע ומנטור שעוזר לאנשים לסלול את הדרך שלהם לעבר חופש כלכלי בשביל המשפחה שלהם.

אני לא סתם סיפרתי את הסיפור שלי, אני רוצה להאמין שיש אנשים שיזדהו עם חלק ממה שעברתי, וגם אלו שלא, זה בסדר. אני בטוח שיש משהו אחד שאתם צריכים לקחת מהסיפור שלי ומהמשך סדרת הפוסטים שלי כיזם השבוע וזה ש”כל אחד יכול!”.

בגלל שהמצב במדינה הוא כזה, לא הרגשתי בנוח לדבר על עצמי, אז בשבוע הקרוב הייתי רוצה לתת לאנשים שעדיין יושבים על הגדר יותר מוטיבציה להתחיל לעשות ולהשקיע, ולכן התמקד בנושאים שלדעתי חשוב שתדעו לפני שתתחילו ואתן דוגמאות מהניסיון והחוויות שלי.

אז השבוע נדבר על:

פוסט 2: למה עכשיו יותר מתמיד חייבים להשקיע או ליצור מנגנון הכנסה נוסף.

פוסט 3: איזה אופציות עומדות בפניכם כאשר מדובר בעסק צד הקשור לנדלן ולמה לדעתי הולסייל     הוא המפתח להתחלה טובה הדרגתית ויציבה.

פוסט 4: נטוורקינג ושותפויות, יש הרבה אנשים שמפחדים ליצור קשר עם אנשים רנדומלים ועוד יותר מפחדים מהמילה שותף אחרי ששמעו כל כך הרבה סיפורים.

פוסט 5: פאסיביות

פוסט 6: סיכום

מצפה לנו שבוע מרתק אז חובה לעקוב!

מי ששרד עד פה,

תודה רבה, אני מעריך את זה מאוד.

בהצלחה!

Related News Real Estate Entrepreneurs

Responses