מומחי נדל”ן מקומיים מדברים על תחזיות שוק הדיור לשנת 2024

למרות ששיעורי המשכנתאות עלו בשנת 2023, מחירי הבתים המקומיים ירדו, לפי מומחה Coastal Bend. המחירים צפויים לרדת שוב השנה.

כניסה לשנה החדשה עשויה לגרום לאנשים מסוימים להתחיל מסע חדש. חלקם אולי אפילו עיניהם נשואות לקניית בית חדש.

כדי להתחיל את השנה החדשה, מנכ”ל איגוד המתווכים של קורפוס כריסטי, בריאן מוראלס, שוחח עם 3NEWS על שוק הדיור בעיר 2023 ועל מה לצפות ב-2024.

“השוק עצמו בירידה. אז אתה רואה פחות מכירות, פחות סגירות. בסך הכל, ערך השוק יורד. המחירים, לעומת זאת, המשיכו להישאר חזקים”, אמר מוראלס.

לדבריו, אחת הסיבות העיקריות לכך שהשוק המקומי בירידה היא בגלל העלאת שיעורי המשכנתאות. שיעורי המשכנתא האלה הם משהו שלדבריו היה בשפל של כל הזמנים בתקופת ה-COVID.

“מאז הריבית על המשכנתא עלתה משניים, שניים וחצי אחוזים, עד לשבעה ושמונה אחוזים וזה היה המצב בשנה האחרונה בערך. כשיש לך את הריבית האלה, זה רק מתייקר עבור אותם אנשים שמנסים לקבל משכנתא כדי להרשות לעצמם את בתיהם”, אמר.

הכלכלן הראשי של איגוד המתווכים הלאומי צופה כי המדינה עשויה לראות עלייה של 13% במכירות הבתים ב-2024.

זאת, אמר מוראלס, ככל הנראה בגלל הפחתת הריבית.

“הרבה אנשים צופים בשנה הקרובה, במהלך 12 החודשים הקרובים, שהפד יפחית את הריבית שלהם. כשהריביות הללו יורדות, שיעורי המשכנתא בדרך כלל יורדים, אז אולי נראה שיעורי משכנתא נמוכים יותר ב-2024, מה שעשוי להגביר את הביקוש הזה שוב”, אמר.

למרות ששיעורי המשכנתאות עלו ב-2023, מוראלס אמר שמחירי הבתים המקומיים ירדו. כלכלנים בחברת הנדל”ן, Redfin, אומרים גם שמחירי הבתים צפויים לרדת ברבעון השני והשלישי של השנה.

“המחיר ירד משנת 2022. אמצע השנה הוא כאשר ראינו את השיא במחיר החציוני בשוק המקומי שלנו. מאז, הוא ירד מעט והיה לנו צניחה קטנה בתחילת השוק המקומי. שנה ברבעון הראשון, אבל מאז, זה סוג של רמה ונשאר יציב יחסית בתשעת החודשים האחרונים”, אמר מוראלס.

כאשר בוחנים את המגמות הללו, אמר מוראלס כי חשוב לרוכשי הבתים לזכור שכל נכס ושכונה שונים. כדי להתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים שלך, הוא ממליץ לעבור מתווך כדי למצוא בית המתאים ביותר לצרכים שלך.

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses