שיעורי המשכנתא הממוצעים יורדים מעט

עלויות אשראי המשכנתאות ל-30 שנים ו-15 שנים ירדו מעט ל-6.79% ו-6.11% בהתאמה, מה שנותן לרוכשי בתים פוטנציאליים קצת יותר מקום בתקציבים שלהם.

לוס אנג’לס – ריבית המשכנתא הממוצעת לטווח ארוך בארה”ב ירדה מעט השבוע, חדשות מבורכות עבור קונים בתים המתמודדים עם עליית מחירים ומלאי נמוך באופן עיקש של נכסים בשוק בעונת רכישת הבתים באביב.

הריבית הממוצעת למשכנתא ל-30 שנה ירדה ל-6.79% מ-6.87% בשבוע שעבר, כך אמר רוכש המשכנתאות פרדי מאק ביום חמישי. לפני שנה עמד השיעור בממוצע על 6.32%. השיעור הממוצע נמצא כעת ברמתו הנמוכה ביותר מזה מספר שבועות.

עלויות האשראי למשכנתאות בריבית קבועה ל-15 שנה, הפופולרית בקרב בעלי בתים המממנים מחדש את הלוואות הבית שלהם, ירדו גם הן השבוע, ומשכו את הריבית הממוצעת ל-6.11% מ-6.21% בשבוע שעבר. לפני שנה עמדה על 5.56% בממוצע, אמר פרדי מאק.

“שיעורי המשכנתאות ירדו מעט השבוע, מה שסיפק קצת יותר מקום בתקציבים של כמה רוכשי בתים פוטנציאליים”, אמר סם ח’טר, הכלכלן הראשי של פרדי מאק. “ללא קשר, הריבית נותרה מוגברת קרוב ל-7% כשהשווקים צופים בסימנים של צינון אינפלציה, בתקווה שהשיעורים ירדו עוד יותר.”

לאחר טיפוס לשיא של 23 שנים של 7.79% באוקטובר, הריבית הממוצעת למשכנתא ל-30 שנים נותרה מתחת ל-7% מאז תחילת דצמבר. הוא עלה עד ל-6.94% רק לפני חודש, לאחר שדיווחים חזקים מהצפוי על האינפלציה, שוק העבודה והכלכלה העיבו על התחזית מתי עשוי הפדרל ריזרב להתחיל להוריד את הריבית לטווח הקצר שלו.

כלכלנים רבים מצפים שריביות המשכנתאות בסופו של דבר יופחתו במתינות השנה, אבל זה לא צפוי לקרות לפני שהפד יתחיל להוריד את הריבית שלו. בשבוע שעבר, הבנק המרכזי שמר על הריבית ללא שינוי וסימן שוב כי הוא מצפה לבצע שלוש הורדות ריבית השנה, אך לא לפני שיראה עדויות נוספות לכך שהאינפלציה מואטת.

ציפיות המשקיעים לאינפלציה עתידית, הביקוש העולמי לאוצר ארה”ב ומה שעושה הפדרל ריזרב עם הריבית לטווח הקצר שלו יכולים להשפיע על שיעורי ההלוואות לדיור.

העלייה בריביות המשכנתא ברוב החודש שעבר העלתה את התשלומים החודשיים עבור רוכשי בתים פוטנציאליים. התשלום החציוני הארצי על בקשות להלוואות דירות בפברואר היה 2,184 דולר, עלייה של 6% לעומת שנה קודם לכן, מסר איגוד בנקאי המשכנתאות ביום חמישי.

ה-MBA צופה כי שיעורי המשכנתא ירדו בהדרגה לכ-6% עד סוף השנה.

שוק הדיור בארה”ב מגיע לאחר נפילה עמוקה של שנתיים במכירות, שנגרמה על ידי עלייה חדה בריביות המשכנתאות ומחסור בבתים בשוק. הנסיגה הכוללת בריביות המשכנתאות מאז שיא הסתיו האחרון סייעה לספק יותר מרווח נשימה פיננסי לרוכשי הבתים.

המכירות של בתים שנאכלסו בעבר בארה”ב עלו בפברואר מהחודש הקודם לקצב החזק ביותר זה שנה. זאת בעקבות עלייה במכירות הבתים מחודש לחודש בינואר.

ובכל זאת, הריבית הממוצעת של משכנתא ל-30 שנה נותרה הרבה מעל המקום שבו היה רק לפני שנתיים ועומד על 4.67%. הפער הגדול הזה בין התעריפים עכשיו ואז עזר להגביל את מספר הבתים שאוכלסו בעבר בשוק על ידי הרתעת בעלי בתים שנעלו בתעריפים נמוכים מלמכור.

“עם התעריפים שעדיין נעים סביב 7%, רוכשי בתיםפוטנציאליים רבים נוקטים בגישה של ‘חכה ונראה’ עד שהמחיר משתפר ורישומים נוספים ייצאו לשוק”, אמר בוב ברוקסמיט, מנכ”ל איגוד בנקאי המשכנתאות.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses