מה צריך לדעת לפני שקונים בית בשוק הנדל”ן המשגשג של ורמונט

מושכת בכל ימי השנה עבור אנשים שאוהבים טבע, המדינה הצפון-מזרחית פונה גם למי שמחפש היסטוריה, קסם והרבה ירוק

היא זמן רב מקלט קיץ למשפחות בולטות כמו ה-Vanderbilts וה-Rockefellers, ורמונט מתעוררת לחיים בעונת החורף, כאשר מדינת ניו אינגלנד בגודל חצי ליטר צופה במפלת שלג שנתית גדולה יותר מכל מקום אחר בארה”ב, כולל אלסקה המנוקדת בקרחונים. “יש בדיחה ישנה של ורמונט: יש לנו עשרה חודשים של חורף וחודשיים של מזחלות קשוחות”, צוחק התושב הוותיק ליירד בראדלי, הבעלים של קבוצת וויליאמסון ב-Sotheby’s International Realty.

בעוד שוורמונט מושכת צלמים חובבים עם הגשרים המכוסים והאפיקורים שמגיעים בשביל סירופ המייפל, המדינה היא מוקד אזורי מרכזי לחובבי שטח, הנמשכת לשפע הפעילויות הכוללות את הסקי והסנובורד הרגילים ועיסוקים פחות נפוצים כמו טיפוס על קרח ומזחלות כלבים. רוב האקשן מתרכז בהרים הירוקים המתנשאים, שמתפתלים 250 מייל לאורך עמוד השדרה של המדינה ומתגאים בכמה מהמדרונות הטובים ביותר של המדינה מחוץ להרי הרוקי.

ואכן, הכפר האלפיני הציורי סטו זכה לכינוי “אספן של המזרח”, הודות למתקנים מפוארים כגון Spruce Peak, אתר נופש מתפתח וקהילת מגורים המספקת את אורח החיים המהולל של סקי-אין, סקי-אאוט. (על ההר הגבוה ביותר במדינה, לא פחות.) מגנטים אחרים למבקרים כוללים את כפרי ספרי הסיפורים של קילינגטון, אוקמו, וודסטוק וסטרטון – כולם חוו גבשושית דיור גדולה בתוך המגיפה. “במהלך COVID-19, ורמונט הראתה את יכולתה”, אומר בראדלי. “אנשים שחיפשו מקלט בטוח נמשכו לקהילות הקטנות שלנו שעובדות בשיתוף פעולה ברמת המיקרו. כולם עוזרים לשכנים שלהם”.

האדוות עדיין מהדהדות בשוק הדיור. בשנת 2022, מחירי הנכסים עלו ב-17% משנה לשנה, העלייה השלישית בגובהה במדינה. חלק מהמשיכה הוא ללא ספק מלאי הדיור היפה, הכולל מגוון של בתי חווה היסטוריים וכן אחוזות תחייה ויקטוריאניות ויוונית מפוארות מימי הזוהר של עידן המוזהב. אדריכל הנוף של סנטרל פארק, פרדריק לאו אולמסטד, אפילו תכנן כ-4,000 דונם סביב אגם שמפליין עבור אחד הוונדרבילטים. האחוזה הענקית חולקה מאז לחבילות והוטבלה בחוות שלבורן; חלקה אחת נמצאת בשוק עבור 18 מיליון דולר עם LandVest/Christies.

ברור שוורמונט הראתה שהיא חובטת מעל המשקל שלה בכל הנוגע להצעות לכל ימי השנה. “אנשים באים לעשות סקי, אבל הם נשארים בקיץ”, מוסיף בראדלי, ומתקתק נכסים, כולל נופים יוקרתיים מעוטרים בחוות מובהקות. “נורמן רוקוול לא היה יכול לצייר תמונה טובה יותר”.

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses