ריבית המשכנתא עולה ל-6.77%

ריביות המשכנתאות ל-30 שנה עלו השבוע, אך החזאים נותרו אופטימיים שהם ינועו סביב 6% עד סוף השנה.

ריבית המשכנתא הממוצעת לטווח ארוך בארה”ב עלתה השבוע לרמה הגבוהה ביותר מזה 10 שבועות, נסיגה עבור רוכשי בתים פוטנציאליים לקראת עונת רכישת הבתים באביב.

הריבית הממוצעת למשכנתא ל-30 שנה עלתה ל-6.77% מ-6.64% בשבוע שעבר, כך אמר רוכש המשכנתאות פרדי מאק ביום חמישי. לפני שנה עמד השיעור בממוצע על 6.32%.

עלויות האשראי למשכנתאות בריבית קבועה ל-15 שנים, הפופולריות בקרב בעלי בתים המממנים מחדש את הלוואות הבית שלהם, עלו גם הן השבוע, והעלו את הריבית הממוצעת ל-6.12% מ-5.90% בשבוע שעבר. לפני שנה הוא עמד על 5.51% בממוצע, לפי פרדי מאק.

העלייה בתעריפים מהדהדת מהלכים בתשואת האוצר ל-10 שנים, שבה המלווים משתמשים כמדריך לתמחור הלוואות. דיווחים חזקים מהצפוי על האינפלציה, שוק העבודה והכלכלה הכללית עוררו דאגות בקרב משקיעי האג”ח שהפדרל ריזרב ימתין זמן רב יותר לפני שיתחיל להוריד את הריבית.

התקווה לקיצוץ כזה על רקע סימנים לכך שהאינפלציה ירדה משיאה לפני שני קיצים היו הסיבה העיקרית לכך שהתשואה של האוצר ל-10 שנים נסוגה בעיקר מאז אוקטובר, אז טיפסה לרמה הגבוהה ביותר מאז 2007.

ציפיות המשקיעים לאינפלציה עתידית, הביקוש העולמי לאוצר ארה”ב ומה שהפד עושה עם שיעורי הריבית יכולים להשפיע על שיעורי המשכנתאות.

“הכלכלה מציגה ביצועים טובים עד כה השנה והשיעורים עשויים להישאר גבוהים יותר למשך זמן רב יותר, מה שעלול להאט את עונת רכישת הבתים באביב”, אמר סם חאטר, הכלכלן הראשי של פרדי מאק.

עד כה השנה, בקשות המשכנתא לרכישת בתים פחתו ביותר ממחצית מכלל המדינות בהשוואה לשנה קודמת, ציין ח’טר.

כאשר שיעורי המשכנתא עולים, הם יכולים להוסיף עלויות של מאות דולרים בחודש עבור הלווים, להגביל את הסכום שהם יכולים להרשות לעצמם בשוק שכבר אינו בהישג ידם של אמריקאים רבים. הם גם מונעים מבעלי בתים שנעלו תעריפים נמוכים לפני שנתיים או שלוש למכור. הריבית הממוצעת של משכנתא ל-30 שנה נותרה גבוהה באופן חד מאשר לפני שנתיים בלבד, אז עמד על 3.92%.

עלות מימון הבית ירדה מהשיא האחרון בסוף אוקטובר, כאשר הריבית הממוצעת למשכנתא ל-30 שנה הגיעה ל-7.79%, הרמה הגבוהה ביותר מאז סוף 2000.

כלכלנים רבים חזו כי שיעורי המשכנתא ימשיכו לרדת השנה, אם כי תחזיות מצביעות על כך שהריבית הממוצעת למשכנתא ל-30 שנה נעה סביב 6% עד סוף השנה.

שיעורי משכנתא גבוהים ומחסור בבתים זמינים השאירו את שוק הדיור בארה”ב שקוע בשפל בשנתיים האחרונות. מכירות הבתים שנאכלסו בעבר בארה”ב ירדו לשפל של כמעט 30 שנה בשנה שעברה, צנחו ב-18.7% מ-2022.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

XX Auburndale Ave, The Villages, FL 32162

Property Description: Single Family Year Built: 2003 Lot: 0.31 acres Roof: 4 Years old (HOA covered) A/C: 4 Years old Pool: YES HOA: 700$ annually Sewer City Water BEDS: 3 BATH: 2 SQFT: 1,600 ASKING – $371,000 ARV – 440K STATUS: owner occupied (vacant at closing) ALL UTILITIES ARE AVAILABLE ON LAND!!! GREAT INVESTMENT!!! THE FULL ADDRESS WILL BE PROVIDED ONCE WE RECEIVE A RESPONSE EXPRESSING YOUR […]

XX Michigan Ave, MO 63118

Property Details A great investment opportunity in Tower Grove East. A classic 2 stories duplex brick house, that has 2 units. Each with 2 Bedrooms and 1 Bath. 1976 Sqft, with a full basement. The Furnace, AC, Plumbing, and Electrical Panel are old. A wonderful Fix & Flip or Buy & Hold Opportunity! Asking price: $114,374 […]

Responses