שטר חוב – Promissory Note

שטר חוב – Promissory Note

שטר חוב

שטר חוב – Promissory Note

לבקשת כמה מהחברים פה בפוסטים ובפרטי.
שטר חוב הינו אחד מהבטוחות המקובלות והנפוצות בהסכמי שכירות להבטחת התחייבויותיו של השוכר כלפי המשכיר.
עד לאחרונה ניתן היה לרכוש שטרי חוב בבנק הדואר ואולם שירות זה הופסק. למעשה אין דרישה צורנית מיוחדת לשטר חוב וניתן להדפיסו על נייר רגיל.
במידה ויש צורך להשתמש בשטר החוב, השימוש בו הוא פשוט וקל וניתן להגישו ישירות להוצאה לפועל ללא צורך בהגשת תביעה כספית, אולם לשוכר והערבים מוקנית הזכות להגיש התנגדות לסכום הנתבע על השטר במלואו ו/או באופן חלקי ובמקרה כזה מועבר התיק לדיון בבית משפט.
בפועל זה מה שכמעט תמיד קורה ככה שלא רואים כסף ישירות ויש להמתין לגלגלי הצדק שפועלים לאט ואפילו לאט מאוד.
מימושו של שטר החוב מחייב נקיטת הליך משפטי ובנוסף הוא מותנה ביכולתם הכספית של השוכר והערבים במועד המימוש והאפשרות לגבות מהם את סכום השטר היינו, האם יש להם כספים ו/או נכסים שניתן לממש לצורך גביית החוב.
שטר חוב הוא לא סחיר ולא מאפשר באופן ספציפי להבטחת התחייבויות השוכר על פי הסכם השכירות.
מבחינת השוכר, שטר החוב הינו בטוחה הוגנת וחסרת סיכון ממשי שכן המימוש שלה מותנה בהפרה ו/או אי מילוי התחייבות בהתאם להסכם השכירות ונתונה לביקורת שיפוטית. לפיכך חששם של שוכרים שהסכום בשטר יהיה גבוה הינו חשש סרק שכן יכולת מימוש הבטוחה מוגבל לגובה החוב האמיתי, אם קיים, ולא לסכום הממולא בשטר, שנועד לשקף את כלל הסיכונים האפשריים.
מומלץ להחתים על שטר החוב שני ערבים טובים אחרי שנבדק הרקע שלהם. בנוסף, יש לצרף צילומי תעודות מזהות שלהם.
סכום שטרי החוב צריך לשקף מכפלה של דמי השכירות כפול התקופה הדרושה לפנות שוכר מנכס על פי ה”תסריט” הגרוע (כ-12 חודשים) ובצירוף סכום הפיצוי המוסכם הקבוע בהסכם.
מתוך אתר דוד מלניק משרד עורכי דין ונוטריון.

Source

Related Articles

יש לי חלום – גרסת פורום נדל”ן ארה”ב : אֲנִי שָׂמֵחִ לְהִצְטָרֵף אֲלֵיכֶם הַיּוֹם,…

יש לי חלום – גרסת פורום נדל”ן ארה”ב : אֲנִי שָׂמֵחִ לְהִצְטָרֵף אֲלֵיכֶם הַיּוֹם, בַּמֶּה שֶׁיֵּרָשֵׁם בְּדִּבְרֵי הַיָּמִים כִּגְדֹּלַת הָהַפְגָּנוֹת לְמַעַן הָחֹפֶשׁ בְּתוֹלְדוֹת אֻמָּתֵנוּ. לִפְנֵי שנה וחצי, אֲמֶרִיקָאִי דָּגוּל (ישראלי לשעבר), אֲשֶׁר בְּצִלּוֹ נֶחֱסֶה כַּיּוֹם, חָתַם עַל דִּבֵּר הַדְּרוֹר. דִּבֵּר זֶה הוּא מַשּׂוּאַת אוֹר שֶׁל תִּקְוָה לְמִילְיוֹנֵי גמדים, עֲבָדִים כלכליים אֲשֶׁר נִכְווּ בְּכִיב מְשַׁוֵּעַ שֶׁל…

0 0 vote
Article Rating
הרשמו
הודעה על
9 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
Dave
2 חודשים לפני

Saludos a todos mi nombre es Miss Camila Anne estoy aquí para dar un testimonio tangible de como conseguí un préstamo de 70,000 euros de una prestamista confiable llamada Mrs Dora Wealth, conseguí un préstamo del 2% de interés ella también da todo tipo de préstamos. como préstamos personales, préstamos a largo plazo, préstamos comerciales y préstamos a corto plazo, etc. Si está interesado en un préstamo, puede contactarla directamente por correo electrónico a: [email protected]

Gil Rosenberg
Gil Rosenberg
1 שנה לפני

מתאים לתוכנית שוכרים מהגהנום שהיתה אתמול 🙂

Lilach Chernovich
Lilach Chernovich
1 שנה לפני

Shai Ingber

Michal Rosenberg
Michal Rosenberg
1 שנה לפני
Shai Fedida
Shai Fedida
1 שנה לפני

מעניין, עוקב

Tsahi Stein
Tsahi Stein
1 שנה לפני

אם שטר חוב מגן על דמי השכירות מה אמור להגן על נזקים בדירה עצמה?

Moshe Halimi
Moshe Halimi
1 שנה לפני

תודה על הפוסט הנהדר.אני מבין שניתן לקחת צק ביטחון רק ל3 חודשים שכירות , חוץ מצק פתוח לכל רשות (מים ,מקומית ,גז וחשמל)
האל ניתן להוסיף גם שטר חוב?

Shlomi Raznabi
Shlomi Raznabi
1 שנה לפני

מעניין, תודה. מה הבטוחות המקסימליות שאפשר להתבסס עליהם בפריפריה ששם כמעט ובלתי אפשרי לקבל שטר חוב?

Ron Lev
Ron Lev
1 שנה לפני

פוסט נהדר אבל היום יש אפשרות לבטח את הצקים… לכן עדיף לדעתי ביטוח צקים

בפורום זה תוכלו להתייעץ על כל נושא מתחום הנדל”ן בארה”ב, בנושאים כמו איך לפתוח חשבון בנק בארה”ב, איך לפתוח LLC, מה האיזורים המומלצים להשקעה כיום, איזור שכל אחד יכול לספר על כל העסקאות המוצלחות שעשה מא’ עד ת’ וכמו כן על הפאשלות, ניתוח של איזורים ספציפיים ביחד, משאל על האיזור המועדף על כולם להשקעה, אתרים מומלצים, הדרך הטובה ביותר להמיר כספים וכו’. כולנו מחפשים השקעות, ואנחנו בטוחים ש 100 מוחות ומנתחים עובדים יותר טוב ממוח אחד אז אל תתביישו להעזר במומחים שבפורום. הנהלת הפורום אינה אחראית לשימוש בתכני הפורום ואינה נושאת באחריות כלשהי לנכונות המידע. השימוש במידע נעשה באחריות המשתמש והמפרסם. בעת פרסום מידע בפורום, אתה מוותר על כל טענת זכויות יוצרים ואתה מאשר כי הנהלת הפורום יכולה לעשות שימוש חוזר במידע זה בכל דרך שמתאימה לך ובכל מדיה. שיהיה לכולנו בהצלחה!

All content listed here is Copyright © 2019

978-600-8229
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
X