נדל”ן בארה”ב: 10 טיפים לרכישת בית על קו המים

10 טיפים לרכישת בית על קו המים

מחפשים בית עם נוף לאגם או לאוקיינוס? אמנם רכישת בית על קו המים יכולה להיות השקעה מצוינת, אבל היא גם יכולה להיות מאתגרת. בין אם זה בית אגם או בית חוף שאתה רוצה, אנו ממליצים ללמוד את היתרונות והחסרונות של בעלות על בית על קו המים לפני שאתה מתחייב.
להלן 10 טיפים לרכישת בית על קו המים בשוק של היום:

1. הבן את המטרה של הבית שלך על קו המים

לפני שתתחיל בתהליך חיפוש בית, חשוב שתבין היטב מדוע אתה רוצה לקנות בית על קו המים מלכתחילה. האם זה יהיה הבית העיקרי שלך? האם לארח אורחים? האם אתם מתכננים לקנות אותו כנכס להשקעה ולהשכיר אותו? האם אתה מתכוון לפרוש בבית? אלו סוגי השאלות שאתה צריך לשאול את עצמך. ברגע שתחליטו על מטרת הבית, יהיה לכם קל יותר לזהות אם לבית פוטנציאלי יש את השירותים הדרושים לכם. המשמעות היא פחות זמן מבוזבז על בתים שאינם מתאימים ויותר זמן לסיור בבתים פוטנציאליים.

2. חקרו את האזור ודברו עם השכנים

חקרו את האזור ודברו עם השכנים

אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות לפני רכישת בית על קו המים (או כל בית) הוא לחקור את האזור ולדבר עם השכנים. ודא שהשכונה והתרבות המקומית מתאימות לצרכים שלך. לדוגמה, אם אתם מחפשים שקט ושלווה, אל תרכשו בית באזור עם רמות רעש חזקות וסצנת מסיבות. מצד שני, אם אתם מחפשים סביבה חברתית, אולי תרצו לגור במקום בו מותר להתכנסות קולנית. זה גם רעיון טוב לחקור את העיירה או השכונה כדי לוודא שלמקום יש את השירותים שאתה רוצה.

3. קרא תחילה את כל כללי HOA

בתים רבים על קו המים ממוקמים בקהילות HOA עם כללים לגבי כל דבר, החל מהשכרת הנכס שלך ועד לטיפול בחצר שלך. אם בית החוף או בית האגם הם חלק מ-HOA, ודא שאתה מרגיש בנוח עם הכללים האלה לפני רכישת הנכס. בנוסף לכללים מחמירים לגבי השכרות ומראה בחצר, HOA רבים חייבים לאשר את כל השיפורים שנעשו בבית לפני שניתן לבצע את העבודה. זה עשוי לכלול שינויים בבית עצמו או שינויים ברציף.

4. בדוק את תעריפי הביטוח

תעריפי הביטוח נוטים להיות גבוהים בהרבה עבור בתים על קו המים מאשר בתים מסורתיים. למה? קרבה למים פירושה לעיתים קרובות נזק פוטנציאלי מאסונות טבע ומפגעי הטבע (חשבו: הצפות, רוחות הוריקן, סופות טרופיות, לחות באוויר וכו’). כשאתה מחפש ביטוח לבעלים, וודא שאתה מדבר עם סוכן על כל האפשרויות שלך. ייתכן שתצטרך לשקול רכישת ביטוח נפרד עבור חלקים שונים בבית, כגון רציף מים. ביטוח הצפה הוא בדרך כלל גם פוליסה נפרדת. מי שגר ממש על המים או ליד המים צריך לרכוש ביטוח הצפה.

5. היו מוכנים לפעול במהירות

אתה יודע מה אומרים: אתה נודניק, אתה מפסיד. זה קורה לעתים קרובות כשמדובר ברכישת בית על קו המים. אחרי הכל, אין הרבה בתים הממוקמים על אגם או חוף. עם היצע מוגבל כל כך, אנו ממליצים להחזיק את כל הברווזים שלך ברצף לפני תחילת תהליך ציד הבית. זה אומר למצוא מתווך מכובד, לחקור את התחום, לעשות את התקציב שלך ולקבל אישור מראש למשכנתא.

6. זכור פרטיות

בעוד שבתים על החוף והאגם מגיעים עם מספר שירותים ויתרונות, דבר אחד שלעתים קרובות אין להם הוא פרטיות. אלא אם כן הבית ממוקם על חוף פרטי או אזור מבודד, לא תהיה לך הרבה פרטיות. אם האזור אטרקטיבי ופופולרי בקרב נופשים, אתה יכול להמר שיהיו עשרות אנשים ששטים בסירות ומתרועעים במרחק קצר מהבית שלך. אם אתה מעדיף פרטיות רבה יותר, ייתכן שתצטרך להוסיף גינון או טיפולי חלונות כדי להפוך את הבית שלך לפרטי יותר.

7. הכן את עצמך לתחזוקה שוטפת

זה לא סוד שנכסים על קו המים דורשים מידה רבה של תחזוקה. בלאי זה קשור לעיתים קרובות למזג האוויר (כלומר, חום, לחות, סערות ואסונות טבע אחרים). גם בתים ליד החוף עלולים להיות מושפעים לרעה מהאוויר המלוח. בתי אגם עם רציפי מים יזדקקו גם לתחזוקה שוטפת מכיוון ש חשיפה למים מישנת באופן משמעותי דברים. לפני רכישת בית, חשוב להבין את קנה המידה המלא של הצרכים הללו. סביר להניח שתרצה מספר שיפוצניקים ואנשי מקצוע תחזוקה שיתנו שירות לבית. אנו ממליצים לבקש מהמוכרים (והשכנים) המלצות מהימנות.

8. אל תוותרו על הבדיקה

למרות שמפתה לדלג על בדיקה כשמנסים לפנות למוכרים, זה לא תמיד צעד חכם – במיוחד כאשר רוכשים נכס על קו המים. בהתחשב עד כמה הבתים באגם ובתי החוף פגיעים לאסונות טבע ולבלאי הקשור למזג האוויר, חשוב לדעת בדיוק מה אתה קונה. אחרת, אתה עלול בסופו של דבר לשלם עבור עלויות תיקון יקרות ועדכונים נחוצים. דילוג על בדיקה עלול להיות גם מסוכן – במיוחד אם בבית יש דאגות בטיחות רציניות. עובש, בעיות יסוד ונזילות גגות הן רק כמה בעיות נפוצות שבהן נתקלים הפקחים כשהם מסתכלים על בתים על קו המים. הקפד לשכור מפקח בעל מוניטין שיבדוק היטב את הנכס לפני רכישתו.

9. בצע את העדכונים הדרושים בעת רכישת הבית

בעת רכישת בית על קו המים, בצע את העדכונים הדרושים בשלב מוקדם כדי להימנע מעמידה בפני תיקונים יקרים – או גרוע מכך – נזק יקר מאוחר יותר. לרוע המזל, בתים על קו המים נוטים לחטוף מכות במהלך השנים. אפילו בתי בנייה חדשים יותר יזדקקו לעדכון מדי פעם. זכרו שלא כל הבתים באזורים מועדים להוריקן עשויים מחומרים עמידים בפני הוריקן. בתים ישנים רבים עם מסגרת עץ עשויים שלא לעמוד בפני פגעי מזג האוויר. אם אתם קונים בית ישן יותר באזור מועד להוריקן, ייתכן שתצטרכו להחליף חלונות ישנים בחלונות עמידים בפני הוריקן העשויים מזכוכית עמידה בפני פגיעות. אם לא תחליף את החלונות, תצטרך לוודא שבבית יש את תריסי ההוריקן המתאימים. בתי אגם עשויים להזדקק גם להחלפת ציפוי או החלפת רציף אם הרציף בן יותר מ-20 שנה.
ודא שלרציפים הקיימים יש אישורים ושכל העבודה שהושלמה עומדת בקוד.

10. אל תתעלם מהדאגות לשינויי האקלים

אין ספק בכך: שינויי אקלים צריכים להיות שיקול רציני בעת רכישת נכס על קו המים. עליית מפלס הים ומזג אוויר קשה יותר עלולים להשפיע לרעה על בתים על קו המים בעתיד. מי שרוכש בית חוף הממוקם ישירות על החוף עשוי לרצות לבחור בבית על כלונסאות (כזה שמוגבה) על פני בית ישן יותר במפלס הקרקע. הקפד לשאול מה העירייה המקומית עושה כדי להילחם בהשפעות של שינויי האקלים באזור (למשל, שיפור חומות ים והוספת שקי חול).

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses