פוסט היכירות אורי ברקן

#יזםהשבוע יורי ברקן #פוסט1

יורי ברקן, בן 36, במקור ממעלות תרשיחא (זה בסדר להתסכל במפה אם אתם לא מכירים, תמיד השאלה שבאה זה “איפה זה?”) וב3 שנים האחרונות מתגורר באזור פורט לוטרדייל שבדרום פלורידה. עובד כסוכן נדל”ן, אקוויזישן מנג’ר עבור חברת הולסייל גדולה ובתחילת דרכי כהולסיילר ומשקיע עצמאי.

אז קודם כל נעים להכיר וחייב להגיד שזה הרגשה של פריווילגיה להתשתתף בפרויקט המבורך יזם השבוע. כשאבי פנה אלי בהתחלה לרגע היססתי אני לא אשקר, אבל איך אמר וויליאם וורד “הזדמנויות זה כמו זריחות השמש, אם תמשיך לא לקום בזמן אתה תפספס אותם כל הזמן” אז קודם כל אמרתי כן ורק אז לתתי לספקות לחגוג.

איך הכל התחיל: לפני 10 שנים בגיל 26 עזבתי את הקן המעלותי הצפוני מאד ועברתי לב”ש הדרומית ללמוד הנדסת מכונות, עם חשיבה שזה בדיוק מה שאני רוצה, להיות מהנדס מכובד ולתכנן חלקים למכונות מורכבות ..Boy was I wrong לא מספיק שהלימודים עצמם זה סיוט אחד ענק למי שלא מתחבר לתחום הזה, הסבל האמיתי באמת בשבילי היה זה ללמוד מקצוע שאני יודע בוודאות שאני לא רוצה לעסוק בו בעתיד. וכאן הגיע שאלות עצמיות כמו מי אני? מה אני? למה אני עושה את זה לעצמי? מה אני רוצה להיות כשאני אהיה גדול? כבר התחלתי, עכשיו לפרוש?! מה ההורים והמשפחה יגידו? 

לונג סטורי שורט, אחרי שנתיים של סבל לקחתי החלטה אמיצה, חלאס! מספיק לעבוד על עצמך אתה לא מהנדס, לא היית ולא תהיה, דיל ווית’ איט גאד דאמיט.

רציתי ללמוד איך לעשות כסף, ולא איך לתכנן ברגים למכונה. בניגוד גמור אגב לחינוך בבית שמגיל 0 בערך שמעתי משפטים כמו “כל מיליונר בוודאות נוכל, עסקים רק עשירים יכולים להרשות לעצמם לפתוח וזה לא בשבילנו, אנחנו אנשים פשוטים אז תלמד טוב בבית ספר כדי שלא תנקה בעתיד רחובות או שירותים”  והמשפט האהוב עלי ביותר, של סבתא שלי דורה שתזכה לחיים ארוכים, “השכלה זה אור, וחוסר השכלה זה טיפ טיפה אור ולקום לעבודה” (עד היום זה משעשע אותי המשפט הזה)

לאחר שנה של חיפוש עצמי, אני ושותפה פתחנו עסק כדת וכדין, לימודי קורסים, שכרנו משרדים, ציוד, כיתות, מחשבים, הנה מתחיל מסע ההתעשרות וההצלחה, יש! ..שנה לאחר מכן, סגירת העסק עם חוב של כמעט 6 ספרות, שיט!

אבל איך אמר וורן באפט באחד הכנסים שלו “אני אוהב להשקיע ביזמים שנכשלו לפחות ב 2 עסקים בחייהם”, אגב היום אני מאד מבין את הלוגיקה הזאת. 

אומרים שכל דבר בחיים זה לטובה, אני באמת מאמין בזה. כי כדי לכסות את החובות היתי צריך עבודה עם הכנסה יחסית גבוהה ודי באופן מיידי, ואיכשהו מצאתי את עצמי בעולם המכירות, והיי, גיליתי שאני גם לא רע בזה, משהו שלעולם לא היתי יודע או מנסה אלמלא הנפילה שלי בעסק וכורח הנסיבות, סוג של סקיל חבוי שנאלצתי לפתח יותר עם הזמן.

מאותה נפילה הבנתי 3 דברים עיקריים: 

1. זה שמכל בור ולא משנה כמה הוא עמוק, עם המיינדסט הנכון אפשר לצאת ממנו ואיכשהו יוצאים ממנו חזקים ומנוסים יותר.

2. זה ההבנה שלפתוח עוסק מורשה בלבד ממש לא עושה אותך אדם מצליח.

3. שלדעתי זה הכי חשוב, זה כשאתה בריצפה, כבר אין יותר לאן ליפול, כיסים ריקים לא יכולים להתרוקן עוד, מכאן זה כבר רק להתמלא.  

בפוסט הבא: איך פרדיגמה משפיעה על חיינו

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

התמודדות עם לחצים ושינויים בעולם הנדל״ן

מה הולך קבוצה יקרה? אז השבוע אני נכנס לנעליים הגדולות של ״יזמי השבוע״, מודה לליאור על הבמה. אז בכמה מילים עליי ועלינו, אני בעלים משותף של חברת סייפטינט, פועלים בשמונה שנים האחרונות באורלנדו, פלורידה כסוכנות נדל״ן למשקיעים מקומיים ומשקיעים רחוקים. השבוע אתחיל עם פוסט מעט שונה מהתכנים הרגילים שלי, הנושא הוא התמודדות עם לחצים ושינויים…

המקלות:

#יזם השבוע אדם אשכנזי #פוסט4 בפוסט הקודם, סיפרתי על בניין שרכשתי בן 4 יחידות, על הדיירים שם שלא שילמו שכירות, על שתי חברות ניהול שפיטרתי,…

Responses