שוק הנדל”ן המסחרי מתנודד, ו-2 מהשחקנים הגדולים חשים את הכאב של תעריפים גבוהים יותר והדוק אשראי

שוק הנדל”ן המסחרי מראה סימני היחלשות, שמעידים על הלחצים שחשים שניים מהשחקנים הגדולים בשוק על רקע תעריפים גבוהים יותר ותנאים פיננסיים הדוקים יותר. 

בלקסטון, הבעלים הגדול ביותר של נדל”ן מסחרי בעולם, ראתה ירידה גדולה ברווחים הניתנים לחלוקה, כאשר הביקוש לנכסי נדל”ן מסחרי דשדש בשנה האחרונה. על פי הנתונים הכספיים העדכניים ביותר של מנהל הנכסים, הרווחים ממכירת נכסים ירדו ל-4.4 מיליארד דולר ברבעון האחרון, ירידה של 54% לעומת 9.5 מיליארד דולר שזמנה ברבעון הראשון של השנה שעברה. 

בינתיים, ענקית נדל”ן אחרת, ברוקפילד קורפוריישן, פרשה חובות של 161 מיליון דולר בנדל”ן מסחרי הקשור לנכסי משרדים, כך דיווח בלומברג בשבוע שעבר. כמה חודשים קודם לכן, בפברואר, ברוקפילד עמדה במחדל של 784 מיליון דולר של חובות נדל”ן מסחריים בגיבוי שני מגדלי משרדים גדולים בלוס אנג’לס. 

המאבקים של שתיים מחברות הנדל”ן הגדולות ביותר מציירים תמונה של שוק שנלחץ על ידי שנה של עליית ריבית ומשבר אשראי שנגרם לאחרונה בעקבות תנאי ההלוואות הדוקים יותר כאשר הבנקים נסוגים לאחר המהומה במרץ.

בינתיים, בעלי נכסים מסחריים מממנים מחדש משכנתאות מסחריות שמתבגרות בשיעורים גבוהים בהרבה מאשר כשהן נוצרו לפני כמה שנים.

ההשפעות נוספו על ידי הלוואות הדוקות יותר בקרב בנקים אזוריים קטנים ובינוניים, המממנים כ-80% מכלל חובות הנדל”ן המסחריים. בסך הכל, יש כ-1.5 טריליון דולר של חובות משכנתא מסחריים המתקרבים לפדיון, שיידרשו למימון מחדש בשנים הקרובות. 

בעוד הביקוש למשרדים דשדש ככל שהטרנדים לעבודה מהבית נמשכים, גם אזורים אחרים בשוק הראו סימני לחץ. מכירות בנייני דירות, למשל, רשמו את הירידה הגדולה ביותר מאז 2009, על פי נתונים מקבוצת CoStar.

כמה פרשנים הזהירו מפני קריסה צפויה בשוק הנדל”ן המסחרי שעלולה להדהד את המשבר של 2008. מחירי הנכסים המסחריים עשויים לצנוח בסופו של דבר ב-40% מהשיא שלהם, אמר מורגן סטנלי מוקדם יותר החודש.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

כיצד ניתן לקבל אשראי ללא דירוג אשראי?

בניית אשראי מאפס שאלה: הגענו לכאן לאחרונה, ואנחנו לא מצליחים לקבל שום אשראי בגלל שאין לנו הסטוריית אשראי… מה עושים? מסביר איל טרופן NMLS # 874253, יועץ וסוכן משכנתאות מורשה Residential במדינות וושינגטון, אורגון, קליפורניה, וטקסס, ומומחה להלוואות עסקיות בעשרות מדינות נוספות: עבור אנשים רבים, בנית אשראי מאפס היא כמו הפרדוקס של הביצה והתרנגולת: כדי…

Responses