מכירות בתים ב-2023 ככל הנראה הנמוכות ביותר מאז נפילת שוק הדיור

שיעורי המשכנתא הגבוהים ביותר זה שני עשורים החלו לגבות מחיר, ועד סוף 2024, סך המכירות של בתים קיימים יהיו כנראה החלשות ביותר מאז 2011.

ניו יורק – עד סוף 2023, מכירות בתים שהיו בבעלות קודמת צפויות לרדת לשיעור שלא נראה לפחות מאז 2011, על פי תחזיות כלכלנים רבות, שנגררו מטה על ידי שיעורי המשכנתא הגבוהים ביותר מזה יותר משני עשורים.

צ’ן ז’או, מוביל מחקר כלכלי בחברת תיווך הנדל”ן Redfin, מעריך שסה”כ מכירות הבתים הקיימים לשנת 2023 יסתכמו בסביבות 4.1 מיליון, שאם זה נכון, יסמן את המספר הנמוך ביותר של מכירות מאז 2008 בערך. וזאו אומר שהמכירות לא צפויות בשנה הבאה יתגברו הרבה, כאשר שיעורי המשכנתאות צפויים להישאר ברמות גבוהות.

העלייה המהירה בריביות המשכנתא גירשה את כולם מלבד רוכשי הבתים המחויבים ביותר, כאשר הריבית הממוצעת על משכנתא קבועה ל-30 שנה הגיעה ל-7.57%, לפי פרדי מאק – עלייה של כחצי אחוז רק מאז אוגוסט.

לפי איגוד בנקאי המשכנתאות (MBA), משכנתאות הרכישה ירדו בסוף ספטמבר לרמות הנמוכות ביותר מאז 1995, אינדיקציה לכך שמכירות הבתים יישארו בטווחים נמוכים בחודשים הקרובים.

בתים מטופחים בשכונות טובות עדיין נמכרים לעתים קרובות יותר מהמחיר המבוקש, אומרים סוכני נדל”ן. עם זאת, כמעט 18% מהבתים הרשומים בספטמבר היו מורידים מחירים, הרמה הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2022, לפי Realtor.com.

“השוק בהחלט התחיל להאט”, אומר סטיבן פישר, סוכן נדל”ן בסוואנה, ג’ורג’יה. “כולם עושים בתים פתוחים, כולם עושים הורדות מחירים, ועכשיו המוכרים מציעים הרבה תמריצים כדי לגרום לקונים לקנות את הבית שלהם. ”

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses