בוול סטריט חושבים שבתים אמריקאים מוערכים יתר על המידה

עם רווח כמטרה, משקיעים מראים מה הם חושבים לפי היכן הם שמים את כספם – ולעת עתה, הם לא משקיעים הרבה כסף בפרויקטים של בית חד-משפחתי.

ניו יורק – נכסים חד-משפחתיים בארה”ב הם סוג הנדל”ן היחיד שעלה בערכו מאז שהריבית החלה לעלות במרץ 2022. לאחר ירידה קצרה בחודשים שלאחר העלאות הריבית הראשונות של הפדרל ריזרב, מחירי הבתים חזרו למגמת העלייה שלהם.

בהתבסס על המספרים האחרונים ממדד S&P CoreLogic Case-Shiller Home Price Index, ערכי הנכסים למגורים הגיעו לשיא ביולי. עם זאת, קרנות נדל”ן נסחרות (REITS) המתמחות בבתים צמודי קרקע, האטו את הקנייה או הפכו למוכרים נטו.

עבור בעלי בתים של חברות גדולות שרוצים להגדיל את תיקי ההשקעות שלהם, אפשרות טובה יותר מאשר לשלם את המחירים הגבוהים של היום בשוק הפתוח עשויה להיות לבנות בתים חדשים.

בינתיים, מניות ה-REIT של דיור צמודי קרקע בארה”ב נסחרות בהנחה של 20% משווי הנכסים הגולמי שלהן, על פי מנהל המחקר של גרין סטריט, סדריק לאצ’נס. זהו אינדיקטור לאן בעלי המניות חושבים שערך הבתים בתיקים של החברות הללו מועדות.

אנליסטים בתעשייה אומרים שזו התפתחות מדאיגה כאשר וול סטריט כבר לא מופיעה בצפיות.

העלות החודשית של משכנתא חדשה היא כעת 42% מההכנסה החציונית של משק בית בארה”ב – גבוה ב-10 נקודות אחוז מאשר ערב התרסקות הדיור ב-2008, בהתבסס על ניתוח UBS. עם מעט קונים או מוכרים, חלקם חוששים שהשוק עלול פשוט לקפוא.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

XX Auburndale Ave, The Villages, FL 32162

Property Description: Single Family Year Built: 2003 Lot: 0.31 acres Roof: 4 Years old (HOA covered) A/C: 4 Years old Pool: YES HOA: 700$ annually Sewer City Water BEDS: 3 BATH: 2 SQFT: 1,600 ASKING – $371,000 ARV – 440K STATUS: owner occupied (vacant at closing) ALL UTILITIES ARE AVAILABLE ON LAND!!! GREAT INVESTMENT!!! THE FULL ADDRESS WILL BE PROVIDED ONCE WE RECEIVE A RESPONSE EXPRESSING YOUR […]

Responses