שוק הדיור של פיניקס ראה את המכירות הנמוכות ביותר מאז 2008

מחיר מכירת בתים חודשי חציוני בפיניקס

שנת 2023 התגלתה כבלתי צפויה ואטית עבור שוק הנדל”ן של העמק.

למה זה חשוב: מטרו פיניקס ראתה 30% פחות רישומים שהגיעו לשוק מאשר בשנת 2022, לפי פיניקס מתווכים, מה שהוביל לפחות אפשרויות לצרכן, למתן צמיחת ערך הבית ולתחושה כללית של אי נחת בקרב קונים ומוכרים פוטנציאליים.

מה קורה: פיניקס ראתה כמה מעליות מחירי הדירות הגדולות ביותר בארה”ב במהלך תנופת הדיור בתקופת המגיפה. אבל כשהפד התחיל להעלות את הריבית בשנה שעברה – והמשיך להעלות אותן לשיא של 22 שנה השנה – גם השוק של פיניקס ירד חד ומהיר יותר כמעט מכל עיר גדולה אחרת בארה”ב, מספרת לנו הכלכלנית הבכירה של זילו ניקול בשואו.

השינוי הדרסטי הותיר את הקונים הפוטנציאליים מבולבלים ולא בטוחים מתי או אם הם צריכים להיכנס לשוק, היא אומרת.

מה הם אומרים: “אני לא חושב שיש מתווך בעיר שיפספס את 2023”, אומר לנו נשיא פיניקס מתווכים בוץ’ לייבר.

לפי המספרים: פחות רישומים יצאו לשוק בשנת 2023 מאשר בכל שנה אחרת מאז תחילת המאה, לפי לייבר.

העמק עקב אחרי קצת יותר מ-64,000 מכירות עד כה השנה, המספר השנתי הנמוך ביותר מאז 2008, אז התרסק שוק הדיור. בשנת 2021 ראינו יותר מ-100,000 מכירות.

בין השורות: תושבי אריזונה רבים שקנו או מימנו מחדש את בתיהם לפני 2022 נהנו משיעורי ריבית נמוכים היסטורית, שמונעים מהם לעבור ולהשאיר לקונים לעתיד עם פחות אפשרויות.

זום אין: המחירים התנודדו במהלך השנה, כאשר מחיר מכירת הבית החודשי החציוני עלה במחצית הראשונה ולאחר מכן ירד מעט בקיץ. בסוף אוקטובר, המחיר החציוני היה 450,000 דולר – גבוה בכ-25,000 דולר מאשר בינואר.

התככים: שוק היוקרה של העמק לא ראה את אותה האטה, שכן קונים רבים המחפשים בתים מעל מיליון דולר משלמים במזומן ואינם מושפעים משיעורי הריבית.

יותר מ-4,800 בתים נמכרו ביותר ממיליון דולר במטרו פיניקס עד כה השנה, לפי לייבר. לפני 2020, מעולם לא נמכרו יותר מ-2,000 בתים בשנה בטווח הזה.

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses