אם אתה רוצה להגיע מהר – לך לבד. אם אתה רוצה להגיע רחוק – לך ביחד

#יזםהשבוע שי יעקובוביץ #פוסט5

לקח לי כמה שנים להתחיל לעבוד עם שותפים ומשקיעים. הדבר העיקרי שעצר אותי היה ניסיון לא מוצלח בעבר לעבוד עם שותף. יצא לכם פעם לעבוד עם שותף והרגשתם שאתם עושים את כל העבודה? אז כזה.
לקחת כסף ממשקיעים זאת חתיכת אחריות. מצד אחד זאת הדרך היחידה להגיע מאוד רחוק ולעשות פרויקטים גדולים (אלא אם לאבא שלך קוראים דונלד טראמפ), ומצד שני זה להיות אחראי על כסף של אחרים, הרבה פעמים כסף שנחסך בעבודה קשה במשך שנים.
כמה עקרונות מאוד חשובים לפני שאתם לוקחים כסף ממשקיעים:
אל תקחו את ה-20,000 שקל מדודה חנה אם זה כל מה שיש לה. במילים אחרות, תעבדו עם משקיעים שיכולים להרשות לעצמם להפסיד את הסכומים שהם משקיעים איתכם.
אל תבטיחו מה שאתם לא יכולים לקיים. יותר מזה, תהיו כמה שיותר גלויים לגבי כל הסיכונים של העסקה. וכן, תמיד יש סיכונים.
תקשורת ושקיפות הם עקרונות ברזל. משקיעים הם שותפים לכל דבר ועניין, תתייחסו אליהם ככה. אנחנו שולחים דו״ח פעם ברבעון עם עדכונים שוטפים על כל מה שקורה בנכס לכל המשקיעים שלנו. גם כשדברים לא מסתדרים כמו שקיווינו – גם את זה נפרסם בדו״ח.
מותר לכם להיות סלקטיביים עם מי אתם בוחרים לעבוד. לא מזמן נפגשתי עם בחור עם כיסים מאוד עמוקים שרצה להשקיע בפרויקט שלנו. ארוחת בוקר אחת הספיקה לי להבין שגם אם הוא מממן לי עשרים פרויקטים וילה בארסוף אין לי שום עניין להישאר איתו בקשר. החיים קצרים, תעבדו עם אנשים שכיף לכם להיות בחברתם ????
קיבלתי המון הודעות מחברים יקרים שרוצים להתחיל להשקיע. בהמשך השבוע אני אפרסם מדריך שלם עם כמעט על מה שצריך לדעת בהשקעות בנדל״ן. אתם מוזמנים להגיב בתגובות על נושאים שהייתם רוצים שאני אגע בהם, יום מקסים שיהיה.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

התמודדות עם לחצים ושינויים בעולם הנדל״ן

מה הולך קבוצה יקרה? אז השבוע אני נכנס לנעליים הגדולות של ״יזמי השבוע״, מודה לליאור על הבמה. אז בכמה מילים עליי ועלינו, אני בעלים משותף של חברת סייפטינט, פועלים בשמונה שנים האחרונות באורלנדו, פלורידה כסוכנות נדל״ן למשקיעים מקומיים ומשקיעים רחוקים. השבוע אתחיל עם פוסט מעט שונה מהתכנים הרגילים שלי, הנושא הוא התמודדות עם לחצים ושינויים…

Responses