סוכן נדל”ן המפורסמים אומר ששוק לוס אנג’לס נהיה “איטי” כאשר מס האחוזות נכנס לתוקף

מאוריסיו אומנסקי אומר שזו “זמן ממש מוזר ובעייתי” עבור ברוקרים, רוכשי בתים כאשר מס האחוזות של בלוס אנג’לס נחקק

לאחר טירוף קונים ומוכרים “יוצאי דופן” במהלך חודש מרץ, אחד השמות הגדולים ביותר בנדל”ן בלוס אנג’לס הזהיר כי השוק כבר קיבל תפנית לגרוע ביותר בימים הראשונים של “מס האחוזה” של לוס אנג’לס.

“במהלך החודש האחרון, חודשיים, הסתכלנו על עומס עצום לנסות לגרום לאנשים למכור. למעשה היה לנו מרץ יוצא דופן, הרבה בתים יוקרתיים נמכרו במרץ. וכרגע, הצינור ההמשך הוא ממש ממש נמוך וממש נוצץ”, אמר מייסד ומנכ”ל הסוכנות מאוריסיו אומנסקי ב”שורה התחתונה” ביום שלישי בערב.

איל הנדל”ן – שמככב בתוכנית נטפליקס משלו ונשוי לכוכבת “עקרות הבית האמיתיות מבוורלי הילס” קייל ריצ’רדס כבר יותר מ-25 שנה – הסביר כיצד מס האחוזה החדש של האזור כבר השפיע על השוק.

החל רשמית ב-1 באפריל, “מאוחדים לבית לוס אנג’לס” צעד (ULA) בקליפורניה נוקט במה שנקרא מס אחוזה על מכירות או העברות נכסים מעל ערך מסוים כדי לשלם עבור דיור בר השגה.

נכסים שנמכרו מעל 5 מיליון דולר אך מתחת ל-10 מיליון דולר כפופים למס מכירה או העברה של 4%, בעוד נכסים שנמכרו ביותר מ-10 מיליון דולר יחויבו במס של 5.5%, על פי חוברת המידע לבוחר של פקיד העירייה.

לפחות 92% מכספי משלמי המסים “יממנו דיור בר השגה במסגרת תוכנית הדיור בר השגה ותוכניות סיוע לדיירים במסגרת התוכנית למניעת חסרי בית”, הבהירה גם החוברת.

“אני לא חושב שהם חושבים כרגע. אני חושב שזה בא בזמן ממש רע. זה מגיע בתקופה שבה אנחנו כבר מנסים להאט את שוק הדיור. הריבית עולה מאוד; היא עלתה ב-500 נקודות בסיס בששת, שבעה החודשים האחרונים”, הסביר אומנסקי.

“וכרגע, פתאום אנחנו מוסיפים את מס האחוזה הזה,” הוא המשיך, “ומס האחוזה הזה מושם על שוק ממש איטי שבו פתאום, זה לא משנה אם אתה הולך להרוויח כסף, להפסיד כסף, אתה הולך להיות חייב את המס הזה”.

כדי להימנע מלהיות כפופים למסים אלו, קונים ומוכרי בתים באזור לוס אנג’לס מיהרו לסגור עסקאות של מיליוני דולרים ולהוריד נכסים. אבל כעת, אומנסקי טען שפחות אנשים קונים, מוכרים או אפילו בוחנים מהלך של נכס.

“זה באמת הולך להאט את שוק הדיור בלוס אנג’לס הרבה יותר ממה שהוא כבר. וזה כבר איטי כאן”, אמר מנכ”ל הסוכנות.

עבור אותם תושבי לוס אנג’לס שמוכרים כעת את בתיהם, הברוקר המליץ לא להעלות את מחירי הרישום שלך תוך שהוא מציין שיכול להיות מועיל לצאת “מהשוק”.

“זו תקופה ממש מוזרה ובעייתית שאנחנו נאבקים בה. והבעיה היא שאנחנו אפילו לא יודעים אם הכסף הזה באמת יעזור לאנשים”, ציין אומנסקי. “איך שהם מכרו את זה בקלפי, זה היה פשוטו כמשמעו, ‘בואו נטיל מס על העשירים ובואו נתקן את הבעיה עם חסרי הבית’. ועכשיו, הם רק מתכנסים במועצה כדי לנסות להבין מה הם יסתדרו עם הכסף, כמה כסף יהיה להם”.

על פי הדיווחים, לקוחותיו של האיל אינם מרוצים מדי מהמס.

“הציבור כולו באמת הצביע על הצעה שאפילו לא הייתה מחושבת במלואה. היא נכתבה כל כך גרוע. רוב האנשים אפילו לא יודעים עליה”, אמר אומנסקי. “כשאני מדבר עם הלקוחות שלי על זה, הם לא מאמינים מאיפה זה בא. הם לא מבינים את זה. הם לא יודעים איך זה הגיע לקלפי, וזה ממש בלגן”.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses