שוק הדיור 2024: 5 סיבות שריביות משכנתא גבוהות לא צריכות להפחיד אותך מרכישה עכשיו

שוק הדיור של 2024 מציע כיום הטבות כמו מלאי גדול יותר ותחרות פחותה בין הקונים. עם זאת, שיעורי משכנתא גבוהים עשויים לגרום לך לחשוב מחדש על קנייה כבר עכשיו. למרות שמומחים מצפים לשיעורי משכנתא נמוכים במקצת בהמשך השנה, ייתכן שההמתנה לא תציל אותך באופן משמעותי ואף עלולה להקשות על ציד הבית שלך.

הנה חמש סיבות לא לתת לתעריפים הנוכחיים להפחיד אותך מלהשיג את הבית שלך.

1. שיעורי משכנתא גבוהים יותר הם לא כל כך חריגים

לפי נתוני פרדי מאק, הריבית הממוצעת הנוכחית למשכנתא קבועה ל-30 שנה היא סביב 6.6%. בהשוואה לשיעורי השיא הנמוכים של 2% עד 3% במהלך 2020 ו-2021, זה נראה גבוה מאוד.

עם זאת, שיעורי משכנתא היסטוריים של 6% ומעלה – ואפילו שיעורים דו ספרתיים – היו למעשה נפוצים יותר. כאשר הריבית אכן יורדת, סביר להניח שהם לא יחזרו לשפל ההיסטורי. עד סוף 2024, הם עשויים להישאר מעל 6%.

2. קנייה עדיין יכולה להיות יותר הגיונית על פני השכרה

בהתאם לאזור שלך, תשלום שכר דירה חודשי עשוי לעלות לך יותר מתשלום משכנתא. בנוסף, אתה צריך לקחת בחשבון עליות שכר דירה פוטנציאליות והשפעותיהן על היציבות הפיננסית שלך.

למרות שקנייה כרוכה בהוצאות גבוהות יותר, ייתכן שתגלה שזה הגיוני כלכלית כשאתה עושה את החישוב. רכישת בית כעת תאפשר לך גם להפיק יתרונות פוטנציאליים כמו בניית הון עצמי, קבלת ניכויי מס ויכולת להתאים אישית את החלל שלך באופן מלא.

3. מימון מחדש מאוחר יותר הוא אופציה

אם אתה מוכן כלכלית לקנות ויכול לעמוד בתשלום המשכנתא, זכור שאתה לא צריך להיות תקוע עם ריבית גבוהה לנצח. ברגע שהשיעורים ירדו מספיק, תוכל למחזר את המשכנתא שלך כדי שתוכל לחסוך בריבית ולהפחית את התשלום החודשי שלך. אפשרות זו דורשת בדרך כלל כמות מסוימת של הון עצמי ועשויה להיות כרוכה בתקופת המתנה.

בינתיים, תצטרך לשמור על הכספים שלך במצב טוב מכיוון שהמלווים בוחנים את ההכנסה, האשראי והחובות שלך כדי להחליט אם לאשר לך מימון מחדש. עלויות הסגירה מגיעות בדרך כלל גם עם התהליך, ולכן שקלול אלו מול חיסכון פוטנציאלי והיערכות להוצאה תהיה חיונית.

4. המתנה עשויה לצמצם את האפשרויות שלך

המתנה לשיעורי משכנתא טובים יותר עלולה להגביל את אפשרויות הנכס שלך ולהפוך את תהליך הקנייה למסובך יותר. בעוד שריביות גבוהות יותר בדרך כלל דוחפות פחות אנשים לקנות בתים, ההיפך קורה כאשר הריבית יורדת. זה אומר שאתה יכול להתמודד עם מבחר בתים קטן יותר ולסיים במלחמות הצעות עם קונים אחרים.

כמו כן, מחירי הבתים עשויים להמשיך לעלות, כך שהמתנה עשויה לדרוש חשיבה מחודשת על תקציב רכישת הבית שלך. למרות שפאני מיי מצפה לעלייה של 2.4% בלבד ברמה הלאומית לשנת 2024, אתה יכול לראות עליות דו ספרתיות בערים הגדולות. במיוחד אם אתה רוצה בית באזור מבוקש, קנייה במחירים נוכחיים עשויה להיות הגיונית למרות שיעורי המשכנתא הגבוהים יותר.

5. יש לך אפשרויות לחסוך כסף

יש לך מספר אפשרויות להנחית ריבית משכנתא תחרותית יותר עכשיו. בנוסף לקניות בסביבה, אתה יכול לבחור במשכנתא ל-15 שנה, להעלות את ניקוד האשראי שלך או לקנות נקודות. מקדמה גדולה יותר מורידה את הסכום שנלווה ואת הריבית המשולמת לאורך זמן, ואתה עשוי להימנע מהעלות הנוספת של ביטוח משכנתא.

תוכניות משכנתא מיוחדות יכולות לעזור לך גם לחסוך כסף. אלה כוללים הלוואות המציעות תעריפים מוזלים, זיכוי מס מיוחדים או סיוע בתשלומים. אתה יכול לנסות לחקור תוכניות רוכשי בתים הראשונים דרך מלווים וסוכנויות ממשלתיות. רק שימו לב שדרישות הכנסה ומגבלות מחירי נכסים נפוצות.

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses