5 עצות נדל”ן למוכרים

מתווכים יכולים לספק מידע חיוני בעת הכנת בית למכירה מכיוון שהם יודעים מה קונים מחפשים. שקול את העצות הבאות לרישום בית מוצלח.

ניו יורק – Realtors® עברו במאות, אם לא אלפי, בתים. הם מבינים מה הרוכשים רוצים ואת המגמות הנוכחיות בשוק הדיור. המומחיות והידע הזה של הענף הם בדיוק מה שמוכר צריך כדי למצוא את הקונה הנכון במחיר הנכון. רישום בית יכול להיות מלחיץ, אבל התחלה וידיעה למה לצפות עשויים להפוך את התהליך לפחות מכביד.

להלן חמישה טיפים שיעזרו למוכרים להתכונן למכירת בית:

הסירו את הבלגן

ככל שמישהו גר בבית זמן רב יותר, נראה כי יותר דברים מצטברים ומתרבים אם גרים בו גם ילדים. הכנה לרישום בית היא זמן מצוין להתחיל לסדר ולארוז פריטים שעשוי להיות סנטימנטליים, עונתיים או שאינם בשימוש תכוף. התחילו בתהליך של פינוי ארונות, ארונות ומגירות, איסוף רצפות, פינוי דלפקים ופשוט הוצאת ה”דברים”. שחרור מקל מסייע לרוכשים לראות את הפוטנציאל והמרחב בנכס. ניקוי ארונות מראה שיש מספיק מקום לנעליים, בגדים, אביזרים ופריטים אחרים. פינוי דלפקים מאפשר למטבחים ולחדרי רחצה להיראות גדולים יותר. מכשירי חשמל קטנים יש להרחיק כאשר אינם בשימוש.

מתווכים מצוינים בהצבעה באילו אזורים יכול קונה פוטנציאלי לתהות אם יש יותר מדי עומס בחדר או בחלל. שקול לשכור יחידת אחסון בזמן שהבית רשום על מנת לשמור על פריטים מסוימים בטוחים ומרוחקים בזמן הקצר הזה.

תנקה את החצר

תוך כדי נקיון מבפנים, הקדישו קצת זמן לסדר גם את החלק החיצוני. זה אומר לרענן את ערוגות הפרחים, לקצץ שיחים, להוסיף חיפוי חדש סביב עצים ולקצוות סביב שביל הכניסה והמדרכות. הסר כל פסולת ברורה ועשבים שוטים. המטלות הפשוטות הללו יכולות להוסיף הרבה משיכה לרסן. זכרו, חזית הבית והחצר הם האלמנטים הראשונים שקונה פוטנציאלי רואה. מתווך מנוסה יכול להציע הצעות לגבי התחומים שרוכשים צפויים לבחון והיכן להשקיע הכי הרבה מאמץ.

חפצים אישיים

עבור חלק מהקונים, ראיית תמונות ופריטים אישיים עשויה להסיח את דעתם מהחלל. זה יכול לכלול תמונות משפחתיות, תעודות, פרסים, יצירות אמנות וכו’. בעוד שהפריטים הללו חשובים ומיוחדים, המטרה של רישום הנכס היא למכור אותו, וחפצים אישיים עשויים לפעמים להפריע ליכולת של הקונה לראות את הפוטנציאל של הבית.

הגנה על פרטיות המוכר היא סיבה מצוינת נוספת להסיר חפצים אישיים. למשל, אם גרים בבית ילדים קטנים או קשישים, כדאי להסיר את התמונות והחפצים המיוחדים שלהם בזמן שהבית רשום. דיפלומות כוללות לרוב שמות אמצעיים או שמות נעורים, המשמשים לעתים למטרות אבטחה. למרות שאי אפשר להגן לחלוטין על זהות המוכר ומשפחתו, הסרת חפצים אישיים מקשה על זרים לראות מי גר שם. בקש ממתווך לעבור בבית ולזהות חפצים אישיים שאולי הוחמצו בזמן הניקיון והפינוי.

ניקיון, ניקיון, ניקיון

אבק אוהב כל משטח. קחו כמה חומרי ניקוי ומגבות ישנות והתכוננו לנגב כל משטח אפשרי כולל מאחורי השירותים, לאורך לוחות הבסיס, מעל הדלתות, מאחורי כל הרהיטים וכו’. אל תשכחו לנקות גם את מכשירי החשמל. המיקרוגל צריך להיות נקי מכתמים ופסולת מזון, התנור ומדיח הכלים צריכים להיות נקיים וללא סימני רפש וצריבה, והכיור והברז צריכים לנגב היטב. במידת האפשר, היעזרו בחברת ניקיון מקצועית לפני שהבית יוצא לשוק.

סטייג’ינג

סטייג’ינג בית פירושו דברים שונים לאנשים ולמתווכים שונים. עבור חלק זה עשוי להיות סידור מחדש של הרהיטים הקיימים, בעוד שאחרים עשויים לבחור להביא רהיטים ותפאורה. מטרת הסטייג’ינג היא להראות איך חדר יכול להיראות או לשמש. לדוגמה, בעוד שמשפחה עשויה להשתמש בחדר האוכל הקיים כחדר משחקים, הצבתו עם שולחן וכיסאות במקום צעצועים יכולה לתת לקונים פוטנציאליים מבט שונה על החלל. שוחח עם מתווך מנוסה אם יתכן וחלק מהאזורים צריכים להיות מבוימים ואם כן, מה זה אומר. זה יכול להיות פשוט כמו הוספת מפת שולחן וחלק מרכזי או הזזת כמה כיסאות.

לאחר שהתקבלה ההחלטה לרשום נכס ולעבור דירה, התחילו בניקיון, פינוי והוצאת חפצים אישיים. זה יקל על התהליך בטווח הארוך. עבודה עם מתווך מנוסה יכולה גם להביא תובנות ועצות לגבי התנהגות הקונים ומה שמישהו עשוי לשאול, לאהוב או רוצה לשנות בתוך הבית. הקדישו זמן לטייל בנכס עם מתווך לפני הרישום כדי לוודא שהתכונות הטובות ביותר של הנכס מודגשות.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses