איך מתחיל שוק הנדל”ן של שנת 2023?

נתון מעניין אחד הוא שהייתה עלייה של 25% בבקשות למשכנתא שבועיות לפני שבועיים, לפי סיפור CNBC שקראתי לאחרונה. כן, בקשות המשכנתא יורדות מלפני שנה שלמה, אבל הן מתחילות להתאושש, מכיוון שהריביות החלו להתרכך מעט במהלך החודשים האחרונים.
נתון מעניין נוסף ששמעתי הוא שברבעון האחרון של 2022, 42% מהמוכרים נתנו הקלות לקונים בשולחן הסגירה, שיא של 10 שנים, לפי מאמר במגזין Money.
לאף אחד אין את כדור הבדולח, אבל נראה כמו ששמעתי, באופן אנקדוטי, מסוכנים רבים שהקונים מתחילים לחזור לשוק. הם מבינים שאולי יש הנחות שהם יכולים לקבל מהמוכר, הם יכולים לעשות את בדק הבית, ואולי אפילו לבקש תיקונים או זיכויים, ולא להרגיש שהם חייבים ללכת עם עיניים עצומות לשוק הדיור בלי איזושהי תחושת ביטחון.
המוכרים גם הופכים יצירתיים עם משיכת קונים. חלק מהמוכרים מנסים למצוא מלווים שיעזרו לקונה הפוטנציאלי למצוא ריבית תחרותית או שיציעו לשלם חלק מעלות הקונה כדי לקנות את הריבית עבור השנים הראשונות של ההלוואה. חלק מהמוכרים שוכרים בודקי בתים, לפני רישום בתיהם לשוק, שיבצעו בדיקה של ביתם ולאחר מכן יבצעו את התיקונים הנדרשים עוד לפני שהוא יוצא לשוק, מה שאמור לספק תקופת חוזה נקייה וחלקה יותר עבור הקונה וגם המוכר.
במהלך 2022 גייסה D.C. את HPAP (תוכנית סיוע ברכישת בית). מי שזכאי להשתמש בתוכנית לסיוע במקדמה יכול לקבל אלפי דולרים נוספים עבור המקדמה שלהם, וגם גבולות ההכנסה הועלו, כלומר יותר אנשים זכאים להשתמש בתוכנית.
כפי שכולנו יודעים, הרבה יכול להשתנות במהלך שנה, אבל נראה שהרבעון הראשון של 2023 מתחיל עם שוק נדל”ן עמוס יותר מהרבעון האחרון של 2022. נראה שקונים מרגישים בטוחים יותר לחזור לשוק, ורבים מוכרים מוכנים לעבוד עם כל סוגי הקונים כדי להביא את בתיהם לחוזה, למכור ולהתקדם בחייהם.
אם יש לך שאלות כלשהן לגבי תוכניות אלה או מחשבות לגבי מעבר לשוק בשנת 2023, אל תהסס לפנות אלי.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Responses