נדל”ן, איקרוס ותזרים.

#יזם_השבוע David Levy #פוסט4

טוב בשלב הזה נראה לי שאתם כבר יודעים שנדל”ן הוא עסק נהדר. אבל הנה העניין: אם אתם רוצים להצליח בעסק הזה, אתם לא יכול לטוס קרוב מדי לשמש, לכן כל כך חשוב לא לקחת יותר מדי מימון לפרויקט הנדל”ן שלך.
עכשיו, אני יודע מה אתם חושבים. “אבל דוד, למה שלא ארצה עוד מימון? יותר מימון פירושו יותר כסף ויותר מינוף, נכון?” אז זו הנקודה, לקיחת יותר מדי מימון היא טעות שיותר מדי יזמים ומשקיעים עושים. זה כמו לנסות לרוץ לפני שאתה יכול ללכת. ייתכן שתוכלו לנוע מהר יותר לזמן מה, אך בסופו של דבר, אתם הולכים ליפול. איקרוס אומנם נשרף וטבע אחרי שהתקרב לשמש, כך שאני לא מתחרה איתו, אבל הלקח הזה עלה לי הרבה מאוד כסף, אז קבלו אותו מתנה ממני בחינם ????
זו הסיבה צריך להתמקד בתזרים מזומנים. תזרים מזומנים הוא סם החיים של כל פרויקט נדל”ן. זה מה שמונע ממך לעשות טעויות קשות. זה מה שמונע ממך לטוס קרוב מדי לשמש וזה מה שמונע ממך להישרף. אז מהו תזרים מזומנים? האמת שזה פשוט: תזרים מזומנים הוא סכום הכסף שנכנס ויוצא מפרויקט הנדל”ן שלך. אתה תמיד רוצה לוודא שיש לך יותר כסף שנכנס מאשר יוצא. אם לא, אתה הולך להיתקל בצרות.
אתן לכם דוגמה. נניח שאתם בונים בניין דירות חדש. אתה לוקח הלוואה של מיליון דולר כדי להתחיל. אתה מתחיל לבנות ונראה שהכל הולך נהדר. אבל אז, אתה מתחיל להיתקל בבעיות. אולי יש עיכובים בבנייה, או אולי השוק לוקח תפנית לירידה. עכשיו קחו בחשבון שזו לא שאלה “האם יהיו בעיות?” – יהיו בעיות. השאלה היא רק כמה ובאיזה היקף הן יהיו. וכך, שהן מגיעות לבקר, “פתאום”, אתה מוצא את עצמך במצב שבו אתה לא מרוויח מספיק כסף כדי לכסות את ההוצאות שלך.
וכמו שתעצרו לפיל את האויר ל5 דקות והוא ימות ולא משנה כמה חזק וגדול הוא – אותו הדבר לגבי תזרים לעסק. לא משנה כמה גדול וחזק העסק – שיש בעיות בתזרים – מהר מאוד הכל מתחרבש.
כאן נכנס לתמונה תזרים המזומנים. אם נשים לב לתזרים מההתחלה, יהיה ניתן לראות את זה מגיע. ניתן יהיה להתאים את התוכניות ולוודא שיש מספיק כסף שנכנס כדי לכסות את ההוצאות.
אבל אם אתה לא שם לב לתזרים שלך, ייתכן שלא תבין שיש לך בעיה עד שיהיה מאוחר מדי. אתה עלול למצוא את עצמך במצב שבו אתה בעודף מינוף, ואתה לא יכול לכסות את ההוצאות שלך. ואז הטיסה קרוב לשמש מתחילה.
אז, מה אתה יכול לעשות כדי למנוע את המצב הזה? הדבר הראשון הוא לא לקחת יותר מדי מימון. אני יודע שזה מפתה לקחת כמה שיותר כסף שאתה יכול לשים עליו את הידיים, אבל תאמינו לי, זה לא שווה את זה. קחו רק את מה שצריך כדי להתחיל, וודאו שיש לכם תוכנית מוצקה כיצד אתם הולכים להרוויח כסף. תוכנית מוצקה זה לא השערות, אומדנים ואקסלים. תוכנית מוצקה זה לקוחות משלמים וזה חוזים חתומים. הדבר השני הוא לשים לב לתזרים שלך. אתה צריך לדעת בדיוק כמה כסף נכנס ויוצא מהפרויקט שלך בכל עת. זה יעזור לך לקבל החלטות מושכלות לגבי איך להמשיך ולהימנע מטעויות.
התמקדו בתזרים מזומנים, ותוכלו לבנות פרויקט נדל”ן מוצלח שיעמוד במבחן הזמן.
אחד הדברים שאני אוהב בנדל”ן הוא שפרויקט נדל”ן מתוכנן היטב יכול לייצר תזרים מזומנים משלו. הסיבה לכך היא שבניגוד לעסקים אחרים שבהם ייתכן שתצטרך לחכות שלקוחות ישלמו עבור שירותים או מוצרים – פרויקט נדל”ן מוצלח מייצר הכנסות באמצעות הכנסות משכירות או מכירת נכסים, ולפעמים, בדיוק כמו לרכוש עסק פעיל, התזרים מתחיל מיד עם הרכישה.
ולפחות בשבילי, אין כמו התחושה של לראות את פרויקט הנדל”ן שלכם מייצר הכנסות ומשלם על עצמו. זה כמו לראות את התינוק שלך גדל ומצליח. והחלק הטוב ביותר הוא שאם תכננת וניהלת את הפרויקט שלך היטב, תוכל להמשיך לייצר הכנסות במשך שנים רבות. עם תוכנית טובה וביצוע סביר, ניתן ליצור עסק בר קיימא שמייצר תזרים מזומנים כמעט בכוחות עצמו. כמובן, זה לא אומר שאתה יכול פשוט לשבת ולהירגע ברגע שהפרויקט שלך פועל, עדיין צריך להיות ערני ולשים לב לתזרים כדי להבטיח שאתה מפיק את המירב מההשקעה שלך.
זו אחת הסיבות המשמעותיות שבזכותם אני חושב שנדל”ן הוא תחום נהדר, ועם הגישה הנכונה, זה יכול להיות רווחי מאוד. לכן, אם אתם שוקלים קריירה בנדל”ן או חושבים להשקיע בפרויקט, זכרו להתמקד בתזרים, ותראו ישועות.
בתמונה – איקרוס עם חליפה

Related News Real Estate Entrepreneurs

Responses