פקיד הפד רואה האטה באינפלציה

כריסטופר וולר, חבר משפיע במועצת הנגידים של הפד, אמר שהוא מרגיש בטוח שהכלכלה מתקדמת לכיוון חיובי.

וושינגטון – פקיד בכיר בפדרל ריזרב אמר ביום שלישי כי הוא בטוח יותר ויותר שהאינפלציה תמשיך לרדת השנה בחזרה לרמת היעד של הפד של 2%, לאחר שנתיים של זינוק מחירים מואצים שפגעו במיליוני משקי בית אמריקאים.

הפקיד, כריסטופר וולר, חבר משפיע במועצת הנגידים של הפד, ציין שהאינפלציה מואטת גם כשהצמיחה והגיוס נשארים יציבים – שילוב שהוא כינה “כמעט טוב ככל שניתן”.

דבריו של וולר בעקבות הערות אחרונות של בכירים אחרים בפד המצביעים על כך שהבנק המרכזי ממשיך במסלול להוריד את הריבית לטווח הקצר שלו השנה. בדצמבר, קובעי המדיניות של הפד חזו יחד כי יורידו את הריבית שלוש פעמים השנה. משקיעים בוול סטריט וכלכלנים רבים מצפים לקיצוץ הראשון במרץ.

“ההתקדמות שציינתי בנושא האינפלציה, בשילוב עם הנתונים הזמינים על התנאים הכלכליים והפיננסיים והתחזית שלי גרמו לי להיות בטוח יותר ממה שהייתי מאז 2021 שהאינפלציה נמצאת במסלול של 2%”, אמר וולר בדברים כתובים למכון ברוקינגס.

האינפלציה הצרכנית, לפי המדד המועדף על הפד, זינקה לכ-7% באמצע 2022, לעומת שנה קודם לכן. בתגובה, החל ממרץ 2022 העלה הפד את הריבית שלו פי 11, לרמה הגבוהה ביותר מזה 22 שנים. האינפלציה משנה לשנה ירדה ל-2.6% בנובמבר, כך הראה המדד של הפד.

וולר הציע שהכלכלה ממשיכה להתרחב בצורה צנועה, כאשר שיעור האבטלה עומד על 3.7% בלבד, לא הרבה מעל לשפל של חצי מאה, בעוד שהאינפלציה מתקררת.

“אבל האם זה יחזיק מעמד?” הוא שאל. “בסופו של דבר, אני מרגיש בטוח יותר שהכלכלה יכולה להמשיך במסלול הנוכחי שלה”.

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses