שוק הדיור בארה”ב צפוי להתקרר בסתיו הקרוב, מה שיוצר הזדמנות נדירה לקונים כאשר המוכרים מורידים מחירים

שוק הדיור מתחיל להתקרר, וזה יכול לפתח הזדמנות טובה עבור רוכשי הבתים, לפי זילו.

אחוז רישומי הבתים שמחירם ירד קפץ ל-9.2% בשבוע שהסתיים ב-16 בספטמבר.

זה עולה על השיעור של 7.9% לתקופה המקבילה ב-2019 והוא “גבוה בצורה יוצאת דופן”, אומרים בזילו.

שוק הדיור בארה”ב מתחיל להתקרר, וזה עשוי לפתח הזדמנות טובה עבור רוכשי הבתים כשהמחירים יורדים, אומרים בזילו.

למרות ששוק הדיור בדרך כלל מתקרר במהלך חודשי הסתיו, יותר בתים זוכים להורדת מחירים השנה מאשר בעבר, אמר אתר רישומי הנדל”ן בהערה ביום חמישי.

אחוז רישומי הבתים שמחירם הוזל קפץ ל-9.2% בשבוע שהסתיים ב-16 בספטמבר, והגיע לרמה של 7.9% לתקופה המקבילה ב-2019, אמר זילו, וכינתה אותו “גבוה בצורה יוצאת דופן” גם כאשר בוחנים שינויים עונתיים בשוק הדיור. 

מגמה זו נוצרה כתוצאה משילוב של גורמים שסוללים את הדרך לשוק דיור מעט יותר סביר. מחירי הבתים נדחקו ליותר בשנה האחרונה בגלל מחסור במלאי, אך שפעת ההיצע פחתה במהלך השבועות האחרונים, אומר זילו, עם רישומי בתים חדשים שעלו ב-4% מחודש לחודש באוגוסט.

הביקוש היה גם גורם שהחזיק את המחירים גבוהים, אך הקונים החלו לסגת מעט עקב לחץ משיעורי המשכנתאות הגבוהים יותר. ריבית המשכנתא הממוצעת הקבועה ל-30 שנה הגיעה ל-7.31% בשבוע שעבר, כך הצביעו נתוני פרדי מאק – הרמה הגבוהה ביותר מזה כמעט 23 שנים. בקשות המשכנתאות השבועיות ירדו בינתיים ב-1.3%, כך הציע הסקר האחרון של איגוד בנקאי המשכנתאות.

“עבור קונים נחושים, עם מספיק מקום תקציבי כדי להכיל את הזינוק האחרון בריביות המשכנתאות, הסתיו הזה נראה יותר ויותר כמו נקודה מתוקה: יש מוכרים בעלי מוטיבציה יותר ורישומים פעילים יותר בסך הכל מאשר בכל עת מאז דצמבר האחרון, מה שמשפר את הקונים סיכוי למצוא את ההתאמה הנכונה”, אמר הכלכלן הבכיר של זילו, ג’ף טאקר.

עלות סבירות משופרת מספקת הקלה קטנה לרוכשי בתים שנפגעו על ידי אחד משווקי הדיור הכי לא סבירים אי פעם.

אבל סביר להניח שתנאי הנגישות לא ישתפרו משמעותית עד ששיעורי המשכנתא יחזרו, מזהירים מומחים, מה שכנראה לא יקרה בקרוב. רדפין העריך כי ככל הנראה התעריפים יקלו ל-6% בלבד עד סוף 2023.

כלכלני Zillow, בינתיים, חזו בעבר עליות מחירי הבתים עד למחצית הראשונה של 2024 למרות ההתקררות הנוכחית. מחירי הבתים עשויים לקפוץ עד 5% עד אוגוסט 2024, אמר צוות המחקר של החברה.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

XXXX Fort Kind Rd., Dade City, FL, 33525

Property Details Property Type: Single Family Home Bedrooms: 3 Bathrooms: 2 Total size: 1,965 SQ FT Lot Size: 2 Acres Year Built: 1978 Occupancy Status: Owner Occupied ARV: $440K A/C: 15 years old Roof: 25 years old Water Heater: 8 years old Electricity: Great HOA: No Parking: 2 Car Garage Water: Well Septic or Sewer: Septic […]

Responses