חדשות טובות לרוכשי בתים: הסתיו הזה יכול להיות סוף סוף “נקודה מתוקה” בשוק הנדל”ן בארה”ב

מחירי הבתים בארה”ב עלו בשנה האחרונה בגלל שיעורי משכנתא גבוהים יותר, אבל זילו חושב שזה זמן טוב לקנות – אם יש לך את התקציב.

ההערכה של זילו מתבססת על הניתוח שלה שחלק גדול יותר מהמוכרים מוותרים על המחירים המבוקשים שלהם, על פי דיווח ביום חמישי של הכלכלן הבכיר ג’ף טאקר.

על פי חברת הנדל”ן, 9.2% מהבתים נרשמו הורדת מחירים בשבוע שהסתיים ב-16 בספטמבר – המניה הגבוהה ביותר מאז נובמבר.

זה לא קשור רק למחיר. לרוכשי בתים פוטנציאליים יש גם אפשרויות רבות יותר.

“עבור קונים נחושים, עם מספיק מקום תקציבי כדי להכיל את הזינוק האחרון בריביות המשכנתאות, הסתיו הזה נראה יותר ויותר כמו נקודה מתוקה: יש מוכרים בעלי מוטיבציה יותר ורישומים פעילים יותר בסך הכל מאשר בכל עת מאז דצמבר האחרון, מה שמשפר את הקונים סיכוי למצוא את ההתאמה הנכונה”, כתב טאקר בדו”ח.

מכירות הבתים בארה”ב הואטו מכיוון שהבתים הפכו פחות סבירים, הודות לעליית המחירים שהונעו על ידי מחסור במלאי ושיעורי משכנתא גבוהים. ריבית המשכנתא הממוצעת הקבועה ל-30 שנה הגיעה לשיא של 23 שנים של 7.31%, לפי הנתונים העדכניים ביותר של פרדי מאק.

“השיעור הגבוה של הפחתת המחירים בסתיו זה אומר שהקונים נסוגו, המוכרים הגדילו לעשות עם מחירי מחירון גבוהים מדי, או שילוב כלשהו של שניהם”, הוסיף טאקר.

הפחתות המחירים ברישומים חופפות גם לעלייה ברישומים חדשים באוגוסט, בהשוואה ליולי – שהיה “יוצא דופן”, כתב טאקר.

הסיבה לכך היא שמספר הרישומים יורד מאז יולי אשתקד, כך שהגבורה באוגוסט עשויה לגרום לכך שהגרועה ביותר של “בצורת הרישומים” עלולה להסתיים, הוא הוסיף.

בניתוח יחד, רישומי הבתים המבולבלים באוגוסט ודרישה חלשה יותר של רוכשי בתים גורמים לכך שמלאי נוסף חוזר לאינטרנט עבור קונים פוטנציאליים.

ובכל זאת, לרוכשים “יש סיבה מספקת להתאושש עכשיו”, הוא הוסיף.

מחירי בתים גבוהים יותר פירושם שתשלום משכנתא חודשי טיפוסי הגיע באוגוסט ל-1,896 דולר – גבוה ב-18% מאשר לפני שנה, לפי זילו. בסך הכל, ההחזר החודשי עבור משכנתא – כולל הקרן והריבית – עלה ב-122% בשלוש השנים האחרונות.

ערכו של שוק הדיור בארה”ב זינק בכ-50% מהימים שלפני המגפה בינואר 2020 לכמעט 52 טריליון דולר כעת, דיווח זילו ביום שלישי.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses