שוק הדיור במרכז פלורידה צפוי להשתפר בשנת 2024.

מכירות הבתים באזור אורלנדו ירדו ב-20% ב-2023 בהשוואה ל-2022

לאחר שנה של עליית ריבית, מלאי נמוך ובעיות זמינות, מומחי נדל”ן צופים שתחזית שוק הדיור באזור אורלנדו תשתפר ב-2024.

ב-27 שנות היותה מתווכת באזור מרכז פלורידה, רוז קמפ אומרת שמעולם לא התרגשה יותר מהעתיד.

“אנחנו העיר היפה, אנחנו או-טאון, ועכשיו אנחנו בוםטאון”, אמרה. “הצמיחה באורלנדו מרגשת. כן, יש הרבה בנייה וזה דוחף החוצה. לא אכפת לי לאיזה מגזר אתה נכנס אם זה סנפורד, אזור גן החורף, אזור קלרמונט, סנט קלאוד, מעבר לקיסימי, אזורים שבכלל לא ידעתי שהם יכולים לבנות בהם. זה לא שפוי.”

אפילו עם פיתוחים חדשים שנהיו זמינם כדי לעמוד בקצב האוכלוסייה הגדלה שלנו, מכירות הבתים באזור אורלנדו ירדו ב-20% ב-2023 בהשוואה ל-2022.

קמפ, שכיום נשיאת איגוד המתווכים האזורי של אורלנדו, אמרה כי שיעורי ריבית גבוהים גרמו לקונים ומוכרים פוטנציאליים רבים להמתין מהצד.

שיעורי המשכנתאות ירדו בחודשים האחרונים, אבל הם לא מתקרבים למה שראינו במהלך המגיפה.

לדוגמה, אם מישהו מחפש לקנות בית של 400,000 דולר עם ירידה של 10% בשיעור של 7% במשך 30 שנה, יהיה לו תשלום חודשי של כ-2,700 דולר – וזה בלי לקחת בחשבון מסים וביטוח. אם לקחתם את אותה הלוואה בשיעור של 2.5% שראינו לפני שלוש שנים, התשלום החודשי יורד לכ-$1,700 בערך.

עם זאת, התעריפים הגבוהים יותר היו למעשה דבר טוב עבור השוק, לפי קמפ. המלאי באזור אורלנדו עומד כעת על היצע של ארבעה חודשים, שהוא הגבוה ביותר מאז 2019. שוק הנדל”ן נחשב מאוזן כאשר יש היצע של שישה חודשים.

“מה שאנחנו רואים עכשיו זה שוק בריא”, אמרה קמפ. “המחיר החציוני הוא 389,000 דולר. זה היה קשה, אבל זה היה קשה כי היה לנו מלאי נמוך”.

עם זה שהפדרל ריזרב צפוי להוריד את הריבית בחודשים הקרובים, קמפ אומרת שהמלאי עשוי להתהדק בחזרה. העצה שלה למי שמחכה לתעריף טוב יותר היא לנצח את הבלאגן.

“זה הזמן לצאת לשוק כי באביב ובקיץ זה הולך להיות טירוף”, אמרה קמפ.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

XXXX Fort Kind Rd., Dade City, FL, 33525

Property Details Property Type: Single Family Home Bedrooms: 3 Bathrooms: 2 Total size: 1,965 SQ FT Lot Size: 2 Acres Year Built: 1978 Occupancy Status: Owner Occupied ARV: $440K A/C: 15 years old Roof: 25 years old Water Heater: 8 years old Electricity: Great HOA: No Parking: 2 Car Garage Water: Well Septic or Sewer: Septic […]

Responses