פלורידה היא שוק הדיור השני הכי לא סביר בארה”ב

גידול האוכלוסין יחד עם היצע נמוך של דיור היוו זירוז לעלייה

פלורידה עברה את ניו יורק כשוק האמריקני השני בעל הערך, על פי דו”ח של זילו.

מבין ששת השווקים שבהם ערכי הבתים עלו הכי הרבה מאז תחילת המגיפה, ארבעה הם בפלורידה: טמפה (+88.9%), מיאמי (+86.6%), ג’קסונוויל (+82.4%) ואורלנדו (+72.3%) .

מארק ג’ונס, אדריכל עיר ב-LRK, אומר שגידול האוכלוסייה בפלורידה יחד עם היצע נמוך של דיור היו זרז לעלייה במחירי הבתים.

“זה היצע וביקוש, ואז כשמסתכלים מי עובר לכאן זה דור הבייבי בומר, הדור העשיר ביותר”, אמר ג’ונס. “כששמים את זה על ריביות גבוהות יותר, אנשים נשארים במקום בבתים הקיימים שלהם ומקטינים את מאגר הבתים הזמינים, זה בהחלט אמצעי לנפח את המחיר”.

 

בניית בתים חדשים האטה משמעותית לאחר המיתון הגדול, מה שהוביל לגירעון בדיור, אך כאשר בוני בתים מנסים לצמצם את המחסור ובתים נוספים יוצאים לשוק, סבירות העלות של פלורידה ממשיכה לחמוק.

“יש מחיר לצמיחה הזו”, אמר ג’ונס. “בין אם מדובר בארנונה גבוהה יותר לאלו מאיתנו כאן, בין אם זה מס על התשתיות, המחסור בדיור בר השגה הוא אחד החתיכות מספר אחת. איך פתרנו את זה עם הצמיחה הזו והעלייה הזו בערכי הנכס?”

ג’ונס והמשרד שלו עומדים מאחורי הקהילות הפופולריות במרכז פלורידה של Celebration, Baldwin Park ו- Oakland Park, כך שהוא מבין מה נדרש כדי להפוך פיתוח חדש למצליח.

“התפתחות שנכנסת, כל עוד יש בה את הגורמים של עקרונות תכנון טובים שיוצרים גיוון אבל גם יוצרת שטח פתוח ונגישות של אותו שטח פתוח, זה יכול לעבוד”, אמר ג’ונס. “זה באמת לחשוב איך אנחנו פותרים את הבעיה בלי רק לצאת ולפתח יתר על המידה רק כדי להכיל את ההמונים שנכנסים”.

Related News Real Estate Entrepreneurs  

חברות נדל”ן נבחרות

Responses