האם הבתים הראשונים החדשים הופכים קטנים יותר?

מכיוון שהמחירים ברי ההשגה לבית ממשיכים לאתגר את הקונים, בונים כעת בוחנים את השוק עבור בתים קטנים יותר ובמחיר יותר בר השגה – רק 400 רגל מרובע.

ניו יורק – מכיוון שהמחיר בר ההשגה לבית הופך לדאגה עבור רבים, בוני בתים עונים לקריאה עבור בתים ברי השגה וקטנים יותר, כאשר חלקם מסתכמים רק ב-400 רגל מרובע.

מה שמכונים “בתים זעירים” פופולריים בקרב פנסיונרים ומינימליסטים שמחפשים לפשט את חייהם בעודם מחזיקים בית. עם העלייה בריבית המשכנתא הקבועה ל-30 שנה לכמעט 8%, הקטינו בונים את גודלם והיקף הבתים כדי לענות על צרכי ההישגיות של הקונים.

בתים אלה יכולים גם להפוך ל”בתים ראשונים” עבור קונים לראשונה. מבין הבתים החדשים שנבנים באמריקה, פחות מ-1% הם בתים מתחת ל-500 רגל מרובע, לפי Zonda, חברת מידע וייעוץ בתחום הדיור.

אלי וולף, הכלכלנית הראשית של זונדה, אמרה: “קיומם מלמד. כל חוסר הוודאות בשנים האחרונות רק חיזק את הרצון לבעלות על בתים, אבל מחירי הקרקע והחומרים עלו יותר מדי. אז, משהו צריך לתת, ומה שהבונים עושים עכשיו זה לבדוק את השוק ולשאול מה הולך לעבוד”.

בחמשת העשורים האחרונים, רוכשי הבתים הם יותר ויותר זוגות ללא ילדים, רווקים ומקנים ריקים, ולא משפחות עם שלושה ילדים או יותר.

רשויות המדינה והרשויות המקומיות גם קופצות על עגלת הדחיסה, ומעבירות הצעות חוק כדי להקל על בונים לבנות יחידות קטנות יותר בצפיפות גדולה יותר.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses