וול סטריט רכשה מאות אלפי בתים צמודי קרקע מאז המיתון הגדול. הנה מה זה אומר לגבי מחירי השכירות

נקודות עיקריות

תאגידים המגובים על ידי קבוצות פרייבט אקוויטי כמו בלקסטון ו-Pretium Partners קנו עשרות אלפי בתים ברחבי ‘חגורת השמש’ האמריקאית.
המחירים עבור בתים צמודי קרקע עלו מהר יותר במדינות מפתח ‘בחגורת השמש’ מהממוצע הארצי.
משקיעים מוסדיים אינם שולטים עדיין בנתח שוק גדול בדיור, אך אנליסטים כותבים ב-MetLife Investment Management מציעים שהם יוכלו עד 2030.
משקיעים מוסדיים עשויים לשלוט ב-40% מהבתים צמודי הקרקע להשכרה בארה”ב עד שנת 2030, על פי MetLife Investment Management. וקבוצה של מחוקקים בוושינגטון הבירה טוענים שוול סטריט צריכה לסגת מהשוק.
“מה שאנחנו אומרים זה שאין הון פרטי ברכישת בתים צמודי קרקע”, אמר חבר הקונגרס רו חאנה, דמוקרט המייצג את מחוז הקונגרס ה-17 של קליפורניה. חאנה הוא המחבר הראשי של חוק הנדל”ן בוול סטריט מ-2022. “מה שמקומם הוא שכספי המס שלך עוזרים לוול סטריט לקנות בתים צמודי קרקע”, אמר בראיון ל-CNBC.

תעשיית השכרת הבתים צמודי הקרקע התחילה עם גיבוי ממשלתי בעקבות המשבר הפיננסי של 2008. “זו הייתה ההזדמנות הנדירה שמשכה את המוסדות לבנות תיק מנכסים מעוקלים אלה”, אמר סטיבן שיאו, עוזר פרופסור למימון וכלכלה ניהולית באוניברסיטת טקסס בדאלאס.
מאז תחילת שנות ה-2010, Tricon Residential, Progress Residential, American Homes 4 Rent ו-Invitation Homes קנו כל אחד אלפי בתים. הם גם הוסיפו להיצע הדיור במקרים מסוימים עם קהילות בנויות להשכרה.

חלק מהחברות הללו ממומנות על ידי חברות הון פרטיות כמו בלקסטון ומנהלי השקעות כמו Pretium Partners.
“זה כמעט שוק שבוי”, אמר ג’ורדן אש, מנהל תחום עבודה-משרות ודיור בפרויקט Private Equity Stakeholder Project. “הם היו מאוד ברורים לגבי האופן שבו אנשים נסגרים משוק רכישת הדירות והולכים להיות שוכרים נצחיים.”
קריאות אלו מגיעות לאחר שאינפלציית דיור עזה פגעה במדינות רבות ‘בחגורת השמש’, כולל טקסס, פלורידה וג’ורג’יה, לפי איגוד המתווכים הלאומי.
המחירים בחלק משווקי ‘חדורת השמש’ עלו על הנתונים הלאומיים של אינפלציית שכר הדירה, על פי מחקר שערך זומפר עבור CNBC. בין ינואר 2020 לינואר 2023, דמי השכירות עבור בית צמוד קרקע עם שני חדרי שינה עלו בכ-44% בטמפה, פלורידה, 43% בפיניקס ו-35% ליד אטלנטה. זאת בהשוואה לעלייה של 24% בכל הארץ.

תומכי התעשייה טוענים שהם אינם שולטים בנתח שוק מספיק כדי להכתיב מחירים בכל שוק. לפי אנליסטים, מוסדות גדולים החזיקו בערך 5% מ-14 מיליון השכרות בתים צמודי קרקע ברחבי המדינה בתחילת 2022.
עד 2030, המוסדות עשויים להחזיק בכ-7.6 מיליון בתים, או יותר מ-40% מכלל ההשכרות ליחידים בשוק, על פי תחזית 2022 של MetLife Investment Management.
עם זאת, בטווח הקצר, חברות מסוימות עשויות לסגת משוק הנדל”ן עם התגברות חששות התיקון. “אתם תראו קצת מכירה אצלנו”, אמר ג’ון גריי, סמנכ”ל התפעול של בלקסטון, בראיון ל-CNBC בדצמבר 2022.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

180 Units, Park 45, Houston, Texas

This offer is for accredited investors The acquisition of Park 45 Apartments in Houston, Texas. The 150 units Multifamily property is located in the desirable submarket of Spring/Tomball EXECUTIVE SUMMARY Nadlan Invest is offering the opportunity to invest in the acquisition of Park45 Apartments in Houston, Texas. The 180 units Multifamily property is located in […]

Responses