האם נדל”ן מסחרי גוסס או שזה רק קליקבייט?

הנדל”ן המסחרי נותר חזק באזורים רבים במדינה, ואפילו במטרו שרואים האטה, הוא נחשב לעתים קרובות ל”הזדמנות” ולא “קטסטרופה”.

ניו יורק – ההומוריסט האמריקאי מארק טווין מצוטט כאומר, “הדיווחים על מותי מוגזמים מאוד”. האמירה בפועל הייתה ש”הדיווח על מותי היה מוגזם”, אבל המשמעות נשארה זהה. האם ההשפעה של קריסות בנקים מרובות משפיעה על מגזר הנדל”ן המסחרי (CRE)?

אם השקעת זמן בקריאת החדשות בשבוע האחרון, היית חושב שהגיע הזמן להתחיל לתכנן הלוויה של CRE בפריסה ארצית. כמה דוגמאות:

CNBC: הארטנט של BofA רואה בנדל”ן מסחרי את ‘הנעל הבאה להורדה’

CNN: כלכלנים מודאגים מתעשיית הנדל”ן המסחרי (CRE) של 20 טריליון דולר

Yahoo Finance: הנדל”ן המסחרי בבעיה. משבר בנקאי יחמיר את המצב

Markets Insider: הנדל”ן המסחרי הוא הנעל הבאה שתפול עבור בנקים אזוריים ושוק המניות

וול סטריט ג’ורנל: חוב נכסים מסחריים יוצר דאגות נוספות בבנקים

וושינגטון פוסט: הנדל”ן המסחרי עלול להפוך לבעיה עבור בנקים בינוניים

סכנה של משקיע אחד יכולה להיות הזדמנות של אחר. בנזינגה שוחח עם מנהלי השקעות נדל”ן רבים ומשקיעים אחרים שאומרים שלא רק שהמשבר הנוכחי הוא משבר אזורי, אלא שהוא יצר כמה הזדמנויות רכישה טובות.

אריק ברודי, המייסד והמנהל של ANAX ו-ANAX Ventures בניו יורק, מפתח נדל”ן ומלווה המספק הון לפרויקטי נדל”ן במצוקה. בראיון מורחב עם בנזינגה אמר ברודי שהתקשורת טועה בציירת משיכות מכחול כהות כהות על מצב שוק ה-CRE. המגזר הרב-משפחתי “עדיין יוצא מתרדמת COVID” והבנייה החדשה “איטית יותר מלפני 50 שנה”, אמר.

“מהו אחד מהשוכרים הבסיסיים של הנדל”ן? מיקום, מיקום, מיקום ושווקים היפר-מקומיים. עכשיו יש לך את המדיה המרכזית שמייצרת תחזיות על סולם מאקרו”, אמר ברודי. “במיוחד הכותרת של 20 טריליון (CNN). זו אמירה אדירה מדי. זה קליקבייט. הם צריכים לשאול באיזה סוג נכסים באיזה שוק וכיצד הם בנו את העסקה?”

ברודי, שהוא גם מנחה הפודקאסט של Real Tech Talk ושל TheRealDeal של The Blue Print, מודה שהוא לא סובל מחוסר דעות. אבל הדאגה העיקרית שלו היום היא ששוק ה-CRE נשפט בקנה מידה לאומי כאשר אזורים ספציפיים במדינה מניבים ביצועים טובים.

הוא גם מתנגד לעובדה שבעוד שהבנייה האטה ללא ספק, יש הרבה עלייה כרגע, והמימון לא הולך להוכיח את עצמו כנקודת עצירה כי הערכים עדיין שם.

“אף אחד לא רואה בחצי בניין 50% מהערך הכולל. יש הרבה דברים בבנייה עכשיו, והם מתקדמים קדימה”.

באשר למשקיעים, לפחות מנקודת התצפית שלו בניו יורק, בריידי אומר שהסביבה נהדרת עבור חלקם. “זה רגע מדהים בזמן אם יש לך את ההון והמומחיות” להשקיע ב-CRE.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses