מלחמות הצעות מחיר חוזרות לשוק הנדל”ן בדנוור, שכן דיור לכוח העבודה הוא במחסור

מחירי הבתים ירדו מהשנה שעברה.

מתווכים בדנוור מסוחררים מכך שדנבר חזרה לשוק של מוכרים – אם כי המחירים נמוכים ממה שהיו בתקופה זו בשנה שעברה ויותר בתים בשוק.

כך על פי דו”ח מגמות השוק החודשי של איגוד המטרו של דנבר למתווכים, שמסתכל על מכירות בתים באזור המטרו של 11 המחוזות: אדמס, ארפהו, בולדר, ברוםפילד, קליר קריק, דנבר, דאגלס, אלברט, גילפין, ג’פרסון ופארק .

אז איך מתמחרים בתים בימינו?

נכון לעכשיו, מחיר הבתים החציוני – כולל בתים ודירות, ודירות עירוניות – הוא 565,000 דולר. זו ירידה של 6.15% מהזמן הזה בשנה שעברה. רענון מהיר: החציון הוא המספר האמצעי בכל מחירי הבתים הזמינים – מדד מדויק יותר לכמות רוב הבתים מהממוצע.

בתים שוהים בשוק 37 ימים בממוצע. בחודש שעבר נרשמו 3,790 מכירות בתים סגורים, שהם ירידה של 21.24% מהשנה שעברה.

מחיר הבתים העצמאי החציוני הוא כיום $620,000, והבית צמוד החציוני (תחשוב על דירות, בתים עירוניים ודופלקסים) הוא $405,750.

בשנה שעברה, הקונים שילמו הרבה מעבר למחיר המבוקש. כעת, הם מציעים הצעות קרובות יותר למחיר המבוקש.

“שוק האביב כבר כאן ועולה על הציפיות”, ציינה ליבי לוינסון-כץ, יו”ר ועדת מגמות שוק המתווכים של דנבר מטרו. “הריבית החלה בעלייה תלולה כלפי מעלה במאי האחרון, כאשר שוק הנדל”ן חש בהאטה חריפה לקראת הסתיו. לקראת השנה החדשה, הציפיות היו שמרניות עם התחזית שעונת המכירה באביב תהיה רגועה יותר מאשר בשנים קודמות עם הערכה איטית יותר וימים ארוכים יותר בשוק. עם זאת, מלאי נמוך יחד עם ביקוש מתמשך של קונים הביאו להתחלה חזקה יותר מהצפוי למייל היי סיטי”.

מתווכים מדווחים על מספר “קדחתני” של הצגת הבתים – אפילו בעונת חופשת האביב, כאשר הם בדרך כלל מאטים את הקצב, אמר לוינסון-כץ.

מציאת בית לרכישה קשה במיוחד עבור כוח העבודה של דנבר.

במה שמכונה “השוק הקלאסי” – בתים במחיר של 300,000$ ל-499,999$ – “המלאי נותר צפוף”, ציין וויליאם מיין, מתווך בוועדת מגמות שוק המתווכים של דנבר.

“עליית המחירים גרמה למלאי של בתים מתחת ל-500,000 דולר לצנוח”, הוסיף מיין. “מלאי נמוך וביקוש חזק עשויים להיות הנורמה של השוק הקלאסי.”

זה אומר שאנשים ממעמד הביניים ואלו שמרוויחים אפילו פחות יתקשו כל הזמן להחזיק בית. עם שכר דירה גבוה, זה אומר שרבים ימשיכו להיאלץ לעזוב את דנבר או לנצל תוכניות סיוע ציבוריות.

Related Articles

XX Auburndale Ave, The Villages, FL 32162

Property Description: Single Family Year Built: 2003 Lot: 0.31 acres Roof: 4 Years old (HOA covered) A/C: 4 Years old Pool: YES HOA: 700$ annually Sewer City Water BEDS: 3 BATH: 2 SQFT: 1,600 ASKING – $371,000 ARV – 440K STATUS: owner occupied (vacant at closing) ALL UTILITIES ARE AVAILABLE ON LAND!!! GREAT INVESTMENT!!! THE FULL ADDRESS WILL BE PROVIDED ONCE WE RECEIVE A RESPONSE EXPRESSING YOUR […]

Responses