חדשות טובות לרוכשי דירות: שיעורי המשכנתא צפויים לרדת

הריבית על המשכנתא צפויה להתחיל לרדת.

הפדרל ריזרב האמריקאי לא צפוי להכריז על העלאת ריבית נוספת בעקבות המשבר הבנקאי, במיוחד מכיוון שהאינפלציה בה הפד נלחם ממשיכה להאט. השינוי במדיניות עשוי לתת לריבית על המשכנתא מקום לרדת. (ריביות המשכנתא נפרדות מהריביות לטווח הקצר של הפד, אך הן עוקבות אחר מסלול דומה כלפי מעלה.)

האינפלציה עדיין עלתה ב-4.9% בהשוואה לשנה באפריל, אך ירדה מעט מהחודש הקודם, אז הייתה 5% משנה לשנה, על פי מדד המחירים לצרכן של הממשלה שפורסם ביום רביעי. האטה באינפלציה מסירה חלק מהלחץ מהפד להמשיך להעלות את הריבית. הפד עשוי גם להימנע מהוספת עומס נוסף על תעשיית הבנקאות, לאחר כמה כישלונות בנקים עתירי פרופיל גבוה.

“זה ימנע את שיעורי המשכנתאות לעלות הרבה יותר מדי”, אומרת הכלכלנית הראשית של Realtor.com® דניאל הייל לגבי ההפד שמפסיק את העלאות הריבית שלו. “אני מצפה שהם ירדו בהדרגה.”

היא צופה שריביות המשכנתא יתייצב בטווח הקצר ואז יתחילו לרדת עד סוף הקיץ ותחילת הסתיו. התעריפים עשויים לחזור בסופו של דבר לטווח של 5% והגבוה של 4%. אבל אלה שכמהים לימים של שיעורי תחתית, כמו כאשר הם ירדו מתחת ל-3% במהלך מגיפת ה-COVID-19, לא צריכים לעורר תקוות.

שיעורי המשכנתא היו בממוצע 6.68% עבור הלוואות בריבית קבועה ל-30 שנה ביום שלישי אחר הצהריים, לפי Mortgage News Daily.

“אנחנו צריכים לצפות לראות את שיעורי המשכנתאות יורדים ככל שאנו מתקדמים לקראת סוף השנה”, אומר דיוויד סטיבנס, מנכ”ל Mountain Lake Consulting. הייעוץ מבוסס Moneta, VA מתמקד בענפי המשכנתאות והנדל”ן. “התעריפים יהיו קרובים יותר ל-5.5% עד סוף השנה”.

המלכוד 22 של שוק המשכנתאות הוא שכדי שריביות המשכנתאות באמת ירדו, הכלכלה תצטרך לחטוף מכה. הפד שואף ל”נחיתה רכה” שבה הוא מסוגל להוריד את האינפלציה מבלי להכניס את המדינה למיתון. זו נחיתה מסובכת עבור הפד. אם משהו ישתבש או שהכישלונות הבנקאיים יימשכו, ייתכן שהפד יצטרך להוריד את הריבית שלו כדי לעורר את הכלכלה. זה כנראה יוביל את ריבית המשכנתא לרדת.

ברגע שהשיעורים ירדו מתחת ל-6%, בעלי בתים צפויים להתחיל לרשום שוב את בתיהם למכירה, מה שיקל על מצוקת הדיור. רבים לא רצו לעלות או לרדת בבתים חדשים שכן פעולה זו תצריך הבטחת משכנתאות חדשות עם תעריפים גבוהים יותר. סביר להניח שהבתים הללו ייחטפו במהירות על ידי קונים נלהבים.

בינתיים, שיעורי משכנתא יציבים ומתחילים ליפול טובים לשוק הדיור.

“זה הולך לתת לקונים ולמוכרים הזדמנות להסתגל למקום שבו נמצאים שיעורי המשכנתא ולהביא את זה לידי ביטוי בקבלת ההחלטות שלהם”, אומרת הייל.

Related News Real Estate Entrepreneurs

Related Articles

Responses